Autor:Katarzyna Porębska/KPS Siedlce, fot. KPS Siedlce
  04.06.2022 godz. 15:30

Czas pożegnań w KPS Siedlce. Odchodzi aż dziesięciu zawodników


KPS Siedlce zajął piąte miejsce na koniec sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Wszystko wskazuje na to, że siedlecki klub przejdzie bardzo dużą rewolucję kadrową. Po zakończeniu w rozgrywkach klub poinformował o zakończeniu współpracy z aż dziesięcioma zawodnikami.

Z grą w barwach KPS Siedlce na pozycji atakujących kibice nie zobaczą już Adama Lorenca oraz Mateusza Borkowskiego. - Przyszedł czas aby ogłosić nazwiska zawodników, którzy po sezonie 2021/22 opuszczają KPS Siedlce. Zaczynamy od atakujących, w nadchodzącym  sezonie w naszym klubie nie będą już grali  Adam Lorenc i Mateusz  Borkowski.  Panowie dziękujemy za poprzedni sezon i życzymy powodzenia. Adam Lorenc zdobył dla naszej drużyny aż 561 punktów i  zgarnął 11 statuetek MVP! Mateusz Borkowski zasłynął w naszej ekipie jako prawdziwy as na zagrywce, nie jeden raz pomagał drużynie wygrać trudną  końcówkę seta, najwięcej asów serwisowych, bo aż 6, Mateusz zdobył w meczu przeciwko stołecznej Legii - czytamy w komuniacie klubu.

Na pozycji środkowego nie zagra Radosław Nowak, Bartosz Michalak, Piotr Truszkowski oraz Adrian Markiewicz. - Radosław Nowak spędził w naszym zespole dwa lata, w sezonie 2021/22 był kapitanem drużyny. Adrian Markiewicz trafił do Siedlec na zasadzie wypożyczenia i rozegrał bardzo dobry sezon. W sezonie 2022/23 w barwach KPS Siedlce nie zobaczymy również Piotra Truszkowskiego i Bartosza Michalaka. Środkowi zagrają w nowych klubach. Bartosz spędził u nas jeden sezon, Piotr jest wychowankiem naszego klubu. Panowie dziękujemy i życzymy powodzenia w nowych klubach - wyjaśnił klub.

Zmiany zajdą również na pozycji przyjmującego. W siedleckiej drużynie nie wystąpi Filip Frankowski i Wiktor Mielczarek.- Nasz zespół opuszczają dwaj przyjmujący: Filip Frankowski i Wiktor Mielczarek. Filip rozegrał w barwach KPS cały sezon, Wiktor dołączył do naszej ekipy w trakcie rozgrywek. Panowie dziękujemy za waleczność i charakter, życzymy powodzenia w nowych klubach - można przeczytać w komunikacie KPS Siedlce.

Zmiany nie ominą również pozycji rozgrywających. Z klubem żegna się Mariusz Magnuszewski oraz Dawid Pawlun. - Dawid spędził w naszym klubie dwa sezony, Mariusz dołączył do ekipy przed sezonem 2021/22. To oni odpowiadali ze gubienie bloku przeciwnika i kreowanie gry drużyny. Panowie, dziękujemy za świetny sezon i życzymy rozwoju sportowej kariery - zakończyli włodarze klubu.

POWIĄZANE INFORMACJE

...