Autor:KP/BBTS Bielsko-Biała, fot. BBTS Bielsko-Biała
  31.05.2022 godz. 20:35

Jake Hanes zostaje w Bielsku-Białej


Jake Hanes amerykański atakujący przez kolejny sezon będzie reprezentował barwy BBTS Bielsko-Biała. Z bielską drużyną wywalczył złoty medal TAURON 1. Ligi Mężczyzn oraz awans do PlusLigi. Zawodnik postanowił kontynuować swoją sportową karierę w polskiej lidze.

Komunikat klubu
"Z pewnością ucieszy Was wiadomość, że w PlusLidze w barwach BBTS Bielsko-Biała ponownie występować będzie Jake Hanes, który w trakcie sezonu wyrósł na prawdziwego lidera drużyny.

Jake Hanes trafił do Bielska-Białej z francuskiego Arago de Sete. - Początek był trudny, ale z czasem Jake wyrósł na jednego z liderów naszej drużyny. Jestem przekonany, że wróci do nas jako jeszcze lepszy zawodnik. Lato spędzi na zgrupowaniach kadry narodowej USA, do której dostał powołanie - mówi trener BBTS Bielsko-Biała, Harry Brokking. - Już teraz nie mogę się doczekać, by zobaczyć jak będzie sobie radził na PlusLigowych boiskach.

Jake Hanes w sezonie 2021/2022:
29 meczów (106 setów)
394 pkt (302 pkt z ataku/53,64% skuteczności)
56 asów
36 bloków

W rankingu MVP Amerykanin uplasował się na 2. pozycji ex-aequo z Matuszem Rećko. Obaj zdobyli po 9 statuetek. Drugie miejsce przypadło także bielszczaninowi w rankingu na najlepiej zagrywającego zawodnika.

Zaraz po zakończeniu sezonu w Polsce Jake wyjechał do USA na zgrupowanie kadry narodowej. - Jake pojechał "podbijać" Amerykę. Dostał powołanie, po raz kolejny zresztą, do reprezentacji i mamy nadzieję, że po intensywnych treningach pod bacznym okiem trenera Johna Speraw wróci do nas w jeszcze lepszej formie, w jeszcze lepszej dyspozycji - mówi prezes BBTS Bielsko-Biała, Mirosław Krysta. - Jake to niezwykle utalentowany i wciąż młody zawodnik, który obija się cały czas o drzwi reprezentacji swojego kraju".

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy