Autor:KP/BBTS Bielsko-Biała, fot. BBTS Bielsko-Biała
  02.06.2022 godz. 12:30

Jarosław Macionczyk odchodzi z BBTS Bielsko-Biała


Jarosław Macionczyk rozgrywający BBTS Bielsko-Biała po sezonie 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn i wywalczeniu awans do PlusLigi odchodzi z bielskiego klubu.

Komunikat klubu
"Ostatnie pożegnanie przed nami. Wprowadził nas do PlusLigi i….powiedział „do widzenia.” Zawodnik, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Zawodnik, który był jednym z najważniejszych, jak nie najważniejszym ogniwem w tej ekipie. Dyrygent, który bezbłędnie kierował swoją orkiestrą. Jarek Macionczyk, bo o nim mowa nie będzie reprezentował barw BBTS Bielsko-Biała w sezonie 2022/2023.

Na temat bogatej kariery Jarosława Macionczyka możemy pisać wiele, ale czy nie zabrakłoby nam miejsca? Każdy kibic siatkówki na Podbeskidziu, i nie tylko wie kim jest popularny „Jaro”. Na szacunek trzeba sobie zapracować. Doświadczenie przychodzi wraz z wiekiem. Młodzi zawodnicy czują do niego respekt, stanowi dla nich autorytet. Pracował na to latami. Kibice go podziwiają i uwielbiają. Za co? Za to co pokazuje na boisku, ale także poza nim. Profesjonalista w każdym calu. Postać nietuzinkowa, wyrazista. Postać pierwszoplanowa. Serce i dusza drużyny. W przyszłym sezonie nie zobaczymy Go już w BBTS Bielsko-Biała. Jakie plany ma na przyszłość? Wkrótce z pewnością nas wszystkich o tym poinformuje. Jakby nie było, my życzymy mu powodzenia. Mocno ściskamy kciuki za niego i z całego serca dziękujemy za to co zrobił dla naszego klubu.

– Jarek to legenda. Zawodnik, który był ojcem naszego sukcesu. Zawodnik, z którym niezwykle ciężko jest się pożegnać. Zawodnik, który zawsze był wzorem do naśladowania nie tylko dla młodszych kolegów, ale także dla tych starszych – mówi prezes BBTS Bielsko-Biała, Mirosław Krysta. – Maestro. Darzę Jarka olbrzymim szacunkiem. Dziękuję za wszystko co zrobił dla naszego klubu i życzę mu powodzenia".

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...