Autor:KP/BBTS Bielsko-Biała, fot. BBTS Bielsko-Biała
  29.05.2022 godz. 10:53

Kolejni zawodnicy zostają w BBTS-ie


Mateusz Zawalski, Wojciech Siek oraz Bartosz Fijałek przez kolejny sezon będą repreznetowali barwy BBTS-u Bielsko-Biała. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu bielszczanie występując na parkietach TAURON 1. Ligi Mężczyzn awansowali do PlusLigi.

Ponownie barwy BBTS Bielsko-Biała - na środku siatki - reprezentować będzie Mateusz Zawalski. To jest bardzo dobra wiadomość bowiem "Zawał" udowodnił, że jest bardzo ważnym ogniwem zespołu.

Środkowy trafił do bielskiego klubu w trakcie trwania rozgrywek ligowych z częstochowskiego Norwida zajmując miejsce Bartosza Cedzyńskiego, który z kolei zdecydował się na przeprowadzkę do Jastrzębskiego Węgla. Mateusz Zawalski wystąpił w 11 spotkaniach TAURON 1.Ligi, w barwach BBTS Bielsko-Biała.

- Mateusz okazał się bardzo istotnym wzmocnieniem dla naszej drużyny. Bardzo utalentowany zawodnik, a poza tym co nie mniej istotne dobry kolega. Mimo, że trafił do nas w połowie sezonu bardzo szybko zasymilował się z zespołem - mówi prezes BBTS Bielsko-Biała, Mirosław Krysta. I dodaje - Mateusz to zawodnik całkiem młody, a już bardzo doświadczony. Nie za wysoki, jak na środkowego bloku, ale niezwykle skoczny. Świetna zagrywka, blok i atak. To wszystko stanowi o jego atutach.

Kolejnym środkowym, który również zostaje w BBTS-ie to Wojciech Siek. To wychowanek BBTS Włókniarz, który niemalże przez całą swoją sportową karierę związany jest z rodzinnym miastem. W sezonie 2021/2020 zagrał zagrał w 32 meczach, w których zdobył łącznie 251 punktów - 181 atakiem i 53 blokiem.

- Wojtek to praktycznie nasz wychowanek. Bielszczanin. Tutaj się rozwijał, tutaj doskonalił swoje siatkarskie rzemiosło. Związany z naszym miastem emocjonalnie - mówi prezes BBTS Bielsko-Biała, Mirosław Krysta. - To zawodnik z olbrzymim potencjałem. Jego zasięg w ataku jest wręcz niesamowity. Łapie piłkę tam, gdzie inni nie sięgają. Do tego ta jego zagrywka, którą ja nazywam "wrednym" flotem.

W niedzielę bielski klub poinformował natomiast o przedłużeniu współpracy z młodym libero - Bartoszem Fijałekiem. Pochodzący z siatkarskiej rodziny zawodnik przyszedł do klubu z Bielska-Białej przed sezonem 2021/2022. Ten niezwykle utalentowany i wciąż bardzo młody zawodnik szybko pokazał, że jest w stanie zapełnić lukę w drużynie po odejściu Kajetana Marka.

Andrychowianin trafił do Bielska-Białej z SMS Spała. - Bartek to bardzo utalentowany i mega pracowity chłopak. Moim zdaniem ma on szanse zostać jednym z najlepszych libero w Polsce - mówi drugi trener BBTS Bielsko-Biała, Sergii Kapelus.

Fijałek rozegrał 34 mecze przyjął 801 piłek, a jego statystyki są następujące: 34 błędy/201 przyjęcie negatywne/192 przyjęcie perfekcyjne - 24%.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy