Autor:KP/BBTS Bielsko-Biała, fot. BBTS Bielsko-Biała
  22.05.2022 godz. 11:31

Kolejne pożegnania w BBTS Bielsko-Biała


Sezon 2021/2022 przyniósł wiele pozytywnych emocji klubowi BBTS Bielsko-Biała, a ich uwieńczeniem był awans do PlusLigi. Czas świętowania, jak to często bywa, połączony był z okresem ciężkiej pracy, jaką jest budowa składu drużyny na sezon kolejny. Co za tym idzie klub musi pożegnać się z częścią zawodników z mistrzowskiej ekipy. Tym samym w barwach BBTS Bielsko-Biała nie zobaczymy już atakującego Pawła Gryca, przyjmujących Tomasza Piotrowskiego, Bartosza Pietruczuka, Jana Lesiuka i Ryana Coenen'a oraz libero Kacpra Ledwonia.

Paweł Gryc wspólnie z Jake Hanes'em stanowił o sile ofensywnej bielskiej drużyny. Niestety, postanowił związać się kontraktem na sezon 2022/2023 z innym polskim klubem. - My oczywiście trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia Pawła i życzymy mu samych sukcesów jednocześnie dziękując za dwa ostatnie sezony spędzone w Bielsku-Białej. Paweł był dla nas bardzo ważnym zawodnikiem, który poświęcił swoje osobiste ambicje dla dobra drużyny za co ja osobiście jestem mu niezmiernie wdzięczny - mówi trener BBTS Bielsko-Biała, Harry Brokking.

I dodał - Życzę mu wszystkiego co najlepsze i mam nadzieję, że gra w nowym klubie przyniesie mu wiele satysfakcji.

Tomasz Piotrowski i Bartosz Pietruczuk - ostoje bielskiej drużyny w przyjęciu i ataku. Niestety, obaj nie będą reprezentowali barw BBTS Bielsko-Biała w sezonie 2022/2023.  Piotrowski z klubem związany był nieprzerwalnie od 2016 roku, a Pietruczuk trafił do BBTS-u przed sezonem 2021/2022 z gdańskiego Trefla i był jednym z "ojców" sukcesu.

Bielski zespół będzie miał okazję spotkać się Piotrowskim na parkietach PlusLigi. - Ciężko żegna się zawodnika, z którym przez wiele lat dzieliło się zarówno te dobre, jak i te złe chwile - mówi prezes Klubu Kibica BBTS Bielsko-Biała, Adam Włodarczyk.

I dodaje - Razem przeżywaliśmy gorycz porażki po spadku z PlusLigi, a teraz razem świętowaliśmy awans. Mam nadzieję, że zmiana barw klubowych będzie dla Tomka trampoliną, że jego kariera nabierze rozpędu. Nie mówimy żegnaj, a do zobaczenia. Na pewno zobaczymy się jeszcze nieraz. Nasze drogi z pewnością przetną się gdzieś na siatkarskich szlakach.

Włodarze życzą również powodzenia Pietruczukowi w nowym klubie. - Bartek to zdecydowanie jeden z najlepszych zawodników na swojej pozycji w TAURON 1. Lidze, dlatego tak trudno się z nim rozstać - mówi drugi trener bielskiego zespołu, Daniel Wolny.

I dodał - Człowiek, w przypadku którego nie ma najmniejszych wątpliwości, że to profesjonalista, dbałość o własne zdrowie, zaangażowanie w trening, przygotowanie merytoryczne do każdego meczu, dążenie do samodoskonalenia - często zostawał po treningach poćwiczyć dłużej element, w którym chciał coś poprawić. Gdy przed sezonem zapytano mnie, czy to dobry pomysł, żeby Bartek dołączył do zespołu, nie miałem najmniejszych wątpliwości, że musimy z nim podpisać kontrakt najszybciej jak to możliwe, jeśli tylko jest jeszcze dostępny. Bartek ma moje uznanie i szacunek za jeszcze jedną kwestię, której jednak nie chciałbym poruszać na forum publicznym. Jego odejście to duża strata dla klubu. Jedyne jednak, co można w tej sytuacji powiedzieć to: dzięki za wszystko, za ogromny wkład w wynik sportowy w zakończonym sezonie.

Za zaangażowanie w codzienną pracę w sezonie 2021/2022 klub dziękuje także Janowi Lesiukowi i Ryan’owi Coenen’owi. Wiemy już, że Ryan w przyszłym sezonie trafi do holenderskiego Lycurgus Groningen.

Klub żegna się także z jednym z libero. Kacper Ledwoń w przyszłym sezonie nie zagra już w barwach BBTS Bielsko-Biała. Kacper trafił do BBTS-u przed sezonem 2021/2022. Wcześniej reprezentował barwy MCKiS Jaworzno. Wspólnie z Bartkiem Fijałkiem stworzył parę na pozycji libero dostarczając kibicom niezapomnianych emocji.

- Kacper to niezwykle pracowity chłopak, który zawsze daje z siebie maksa - zarówno na treningach i w meczu. Energiczny i uśmiechnięty. Fajnie się pracuje z takim typem zawodnika, bo jest zawsze bardzo pozytywnie nastawiony i motywuje do tego też resztę zespołu. Poza tym to dobry zawodnik i zwyczajnie fajny gość - mówi kapitan (już ex) BBTS Bielsko-Biała, Siergiej Kapelus.

Wszystkim Panom serdecznie dziękujemy za piękne emocje, których nam dostarczyli! - czytamy w komunikacie BBTS Bielsko-Biała.

POWIĄZANE INFORMACJE

...