Autor:KP/BBTS Bielsko-Biała, fot. BBTS Bielsko-Biała
  20.05.2022 godz. 15:35

Tomasz Piotrowski i Bartosz Pietruczuk odchodzą z BBTS-u


Tomasz Piotrowski i Bartosz Pietruczuk w nadchodzącym sezonie nie będą reprezentować barw BBTS Bielsko-Biała. Przyjmujący w zakończonych rozgrywkach byli ważnym ogniwem zespołu, któremu udało się wywalczyć awans do PlusLigi.

Komunikat klubu BBTS Bielsko-Biała
"Tomek Piotrowski i Bartek Pietruczuk - ostoje naszej drużyny w przyjęciu i ataku. Niestety, obaj nie będą reprezentowali barw BBTS Bielsko-Biała w sezonie 2022/2023.
Tomek Piotrowski z naszym klubem związany był nieprzerwalnie od 2016 roku, a Bartek Pietruczuk trafił do nas przed sezonem 2021/2022 z gdańskiego Trefla i był jednym z "ojców" sukcesu. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój siatkarskiej kariery Tomka, z którym w przyszłym sezonie spotkamy się na plusligowych boiskach.

- Ciężko żegna się zawodnika, z którym przez wiele lat dzieliło się zarówno te dobre, jak i te złe chwile - mówi prezes Klubu Kibica BBTS Bielsko-Biała, Adam Włodarczyk. - Razem przeżywaliśmy gorycz porażki po spadku z PlusLigi, a teraz razem świętowaliśmy awans. Mam nadzieję, że zmiana barw klubowych będzie dla Tomka trampoliną, że jego kariera nabierze rozpędu. Nie mówimy żegnaj, a do zobaczenia. Na pewno zobaczymy się jeszcze nie raz. Nasze drogi z pewnością przetną się gdzieś na siatkarskich szlakach.  
Bartek dziękujemy za rewelacyjny sezon i za awans. Życzymy Ci powodzenia w nowym klubie.

 - Bartek to zdecydowanie jeden z najlepszych zawodników na swojej pozycji w TAURON 1. Lidze, dlatego tak trudno się z nim rozstać - mówi drugi trener naszego zespołu, Daniel Wolny.

I dodake - Człowiek, w przypadku którego nie ma najmniejszych wątpliwości, że to profesjonalista - dbałość o własne zdrowie, zaangażowanie w trening, przygotowanie merytoryczne do każdego meczu, dążenie do samodoskonalenia - często zostawał po treningach poćwiczyć dłużej element, w którym chciał coś poprawić. Gdy przed sezonem zapytano mnie, czy to dobry pomysł, żeby Bartek dołączył do zespołu, nie miałem najmniejszych wątpliwości, że musimy z nim podpisać kontrakt najszybciej jak to możliwe, jeśli tylko jest jeszcze dostępny. Bartek ma moje uznanie i szacunek za jeszcze jedną kwestię, której jednak nie chciałbym poruszać na forum publicznym. Jego odejście to duża strata dla klubu. Jedyne jednak, co można w tej sytuacji powiedzieć to: dzięki za wszystko, za ogromny wkład w wynik sportowy w zakończonym sezonie.


Panowie dziękujemy za wszystkie piękne emocje, których nam dostarczyliście".

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy