Autor:Katarzyna Porębska/Chemeko-System Gwardia Wrocław, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  15.05.2022 godz. 12:14

Stanisław Szewczyk: nasza forma falowała


Chemeko-System Gwardia Wrocław zajęła ostatecznie szóste miejsce w TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Nasza forma falowała w trakcie sezonu. Potrafiliśmy grać koncertowo, mieć rywala w garści. Jednocześnie potrafiliśmy też oddawać przewagę, którą z trudem sobie wypracowywaliśmy - powiedział Stanisław Szewczyk, który podsumował sezon w wykonaniu wrocławskiej drużyny.

Podsumowanie sezonu 2021/22 - co zawiodło?
– Wydaje mi się, że ten ostatni mecz może być przykładem tego w jaki sposób falowała nasza forma w trakcie sezonu. Potrafiliśmy grać koncertowo, mieć rywala w garści. Jednocześnie potrafiliśmy też oddawać przewagę, którą z trudem sobie wypracowywaliśmy. To najbardziej bolało, zarówno podczas sezonu zasadniczego, jak i później w ćwierćfinale i meczu o piąte miejsce.

Najlepszy element
– Nieźle pracowaliśmy w przyjęciu. Mimo czasami wypracowania sobie dogodnej sytuacji do skończenia piłki po pozytywnym przyjęciu, nie potrafiliśmy tego zrobić. Ale jednak uważam, że Adrian Mihułka trzymał nam mocno linię przyjęcia. Warto wyróżnić również Janusz Górski pokazał, że potrafi sobie z nim poradzić. Może mniejszą rolę odegrał nasz drugi libero - Krzysztof Kołtowski. Jednak on miał być tym broniącym i trzeba też dodać, że z powierzonego zadania również się wywiązywał. Chcę jednak zaznaczyć, że nie zawsze nasze dobre przyjęcie przekładało się na punkty, co było naszą dużą bolączką.

Wyróżniający się zawodnik
– W ostatnim meczu dobrą zmianę dał Oskar Pieknik. Podobna sytuacja była we Wrześni. Co prawda, tam przegraliśmy mecz, ale pokazał się z bardzo dobrej strony. Warto dodać, że musiał wejść na boisko z powodu lekkiego urazu Dawida Wocha, ale wywiązał się ze swoich zadań. Oczywiście, możemy rozbijać na części całą drużynę, ale biorąc pod uwagę cały mecz, to brawa dla Oskara.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy