Autor:Katarzyna Porębska/BBTS Bielsko-Biała, fot. BBTS Bielsko-Biała
  08.05.2022 godz. 10:33

Tomasz Piotrowski: chcemy udowodnić, że zasługujemy na awans do PlusLigi


W niedzielę BBTS Bielsko-Biała podejmie we własnej hali MKS Będzin w trzecim finałowym meczu TAURON 1. Ligi Mężczyzn. W rywalizacji do trzech zwycięstw bielszczanie prowadzą 2:0. - Chcemy udowodnić, że to właśnie my zasługujemy na wejście do PlusLigi - powiedział Tomasz Piotrowski, przyjmujący bielskiej drużyny.

Podopieczni Harry'ego Brokkinga konsekwentnie realizują swój cel postawiony na początku sezonu, czyli chęć awansu do PlusLigi. W finałowej rywalizacji prowadzą już 2:0. W piątek na wyjeździe pokonali MKS Będzin 3:1.

- W tym drugim meczu decydowały detale. Wynik mógł być równie dobrze odwrotny. Dobrym przykładem jest sytuacja z trzeciego seta, kiedy rywale odrobili kilka punktów i doprowadzili do remisu. Na szczęście ostatecznie udało się nam wygrać - powiedział Tomasz Piotrowski.

I dodał - Cieszymy się, że nie musieliśmy grać pięciu setów. Dzięki temu zaoszczędziliśmy trochę więcej sił na niedzielny mecz.

W niedzielę we własnej hali bielszczanie staną przed szansą wywalczenia złotego medalu oraz bezpośredniego awansu do PlusLigi. Przewagą BBTS-u będzie własna hala oraz kibice.

- Przed trzecim meczem będziemy mieli ten komfort, że mamy na swoim koncie dwa zwycięstwa. Do tego zagramy we własnej hali. Dołożymy wszelkich starań, aby zakończyć już tę rywalizację w niedzielę. Na pewno odczujemy swego rodzaju stres przed tym trzecim pojedynkiem. Pojawią się zapewne myśli, że to może być nasz ostatni mecz w sezonie. To będzie spotkanie najwyżej wagi w całych tych rozgrywkach. Niemniej jestem przekonany, że będziemy odpowiednio skoncentrowani. Chcemy udowodnić, że to właśnie my zasługujemy na wejście do PlusLigi - zakończył Piotrowski.

Program i wyniki meczów o 1. miejsce TAURON 1. Ligi Mężczyzn
2 maja
BBTS Bielsko-Biała - MKS Będzin 3:2 (20:25, 24:26, 25:21, 25:21, 15:12). MVP: Jake Hanes
6 maja
MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:22, 22:25, 23:25, 20:25). MVP: Tomasz Piotrowski
8 maja
godz. 20.30 BBTS Bielsko-Biała - MKS Będzin
11 maja
*godz. 20.30 MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała
14 maja
*BBTS Bielsko-Biała - MKS Będzin

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...