Autor:KP/Polski Cukier Avia Świdnik, fot. Polski Cukier Avia Świdnik
  05.05.2022 godz. 16:57

Jakub Guz: będziemy walczyć o brązowy medal


W pierwszym spotkaniu o brązowy medal TAURON 1. Ligi BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonała Polski Cukier Avia Świdnik 3:0 (25:22, 25:13, 25:22). Drugie spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek w Świdniku.

– To był jeden ze słabszych meczów w tym sezonie. Nasza gra stanęła tak naprawdę już w Będzinie w przy wyniku 6:3 dla nas. Może nam odciąć prąd z racji długiego sezonu, ale nikt nam nie może odciąć ambicji i woli walki. O to miałem pretensje do nas wszystkich, że przestaliśmy ciągnąć linę w jedną stronę. To trzeba zmienić, bo bez względu na to, kto, w jakiej jest formie kondycyjnej, musimy brać do serca napis, który mamy na siłowni - „To jest Avia, tu się walczy” - powiedział Jakub Guz, libero Polskiego Cukru Avii Świdnik oraz asystent trenera.

I dodał - Jak nie masz siły, to musisz dać z wątroby. Każdy ma to zrozumieć i ma to działać przez cały sezon. Postaramy się to w piątek zmienić i powalczyć o brąz. Nie po to wchodziliśmy do czwórki, by potem przegrać wszystkie spotkania. Podsumowując cały sezon, trzeba być z niego zadowolonym, bo zrobiliśmy świetny wynik, którego mało kto się po nas spodziewał. Trzeba pamiętać, że nie tylko awans do czwórki jest sukcesem, ale także to, że przyjechały do nas dwa zespoły z PlusLigi w pucharze i jedna z nich wróciła pokonana.

Drugie spotkanie pomiędzy Polskim Cukrem Avią Świdnik, a BKS Visłą Proline Bydgoszcz zostało zaplanowane na 6 maja, na godzinę 20.30.

Bilety dostępne są tylko na www.avia-swidnik.pl/sklep.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy