Autor:Katarzyna Porębska/BKS Visła Proline Bydgoszcz, fot. BKS Visła Proline Bydgoszcz
  04.05.2022 godz. 12:58

Kamil Gutkowski: chcemy zakończyć sezon pozytywnym akcentem


BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonała Polski Cukier Avię Świdnik bez straty seta w pierwszym meczu o brązowy medal TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Chcemy zakończyć sezon pozytywnym akcentem - powiedział Kamil Gutkowski, przyjmujący bydgoskiej drużyny.

Podopieczni Marcina Ogonowskiego mają za sobą bardzo dobre spotkanie przeciwko świdniczanom w pojedynku o 3. miejsce. We własnej hali nie stracili żadnego seta.

- Nie ukrywam, że nam zależy, aby zakończyć ten sezon pozytywnym akcentem. Półfinały niestety nam uciekły, trochę w smunty sposób. Przegraliśmy niestety dwa tie-breaki. Na pewno to siedzi w głowie - powiedział Kamil Gutkowski, MVP poniedziałkowego meczu.

I dodał - Przed meczem z Polskim Cukrem Avią wiedzieliśmy, że to będzie ciężkie spotkanie zwłaszcza pod kątem mentalnym. Pod względem fizycznym jesteśmy bardzo dobrze przygotowani.

Bydgoszczanie nie zrealizują swojego celu na sezon, jakim był awans do PlusLigi. Niemniej, nie mają zamiaru odpuścić walki o brązowy medal.

- Cieszymy się, że udało się nam wygrać. Praktycznie cały mecz mieliśmy pod własną kontrolą. Zrobimy wszystko, żeby zdobyć ten medal. Tak jak powiedziałem na początku, chcemy zakończyć sezon pozytywnym akcentem - zakończył Gutkowski.

Na 6 maja zostało zaplanowane drugie spotkanie tych drużyn. Pierwszy gwizdek o godzinie 20.30. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...