Autor:Katarzyna Porębska, fot. MKS Będzin
  29.04.2022 godz. 17:24

Piątek z TAURON 1. Ligą: MKS Będzin - Polski Cukier Avia Świdnik 3:0. Będzinianie w finale!


MKS Będzin pokonał Polski Cukier Avia Świdnik 3:0 (25:19, 25:12, 25:18) w trzecim półfinałowym meczu TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Swetosław Stankow. W rywalizacji do dwóch będzinianie zwyciężyli 2:1 i to oni zagrają w finale z BBTS-em Bielsko-Biała. Świdniczanom pozostaje walka o brązowe medale z BKS Visła Proline Bydgoszcz.

Będzinianie i świdniczanie potrzebowali aż trzech meczów, aby awansować do finału. Pierwsze półfinałowe spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze Avii Świdnik 3:2, natomiast w drugim lepsi okazali się zawodnicy MKS-u. 

Początek pierwszej parti był dość równy 3:3. Kiedy w polu serwisowym pojawił się Mateusz Rećko, gości odskoczyli na kilka oczek 6:3. Wystarczył moment i gospodarze odrobili straty 6:6, a nawet prowadzenie 9:7. Podopieczni Witolda Chwastyniaka nie wystrzegali się prostych błędów 12:18. MKS do końca utrzymał odpowiednią koncnetrację i zwyciężył w premierowej odsłonie do 19. Tę część spotkania zakończył błąd w polu serwisowym Jakuba Urabnowicza.

Drugi set to kopia wcześniejszego. Pierwsze akcje były równe 4:4. Następnie swoją przewagę zaczęli budować podopieczni Wojciecha Serafina 15:8. W ataku bardzo dobrze spisywał się Mateusz kańczok oraz Brendon Koppers. Do tego będzinianie świetnie czytali grę rywali na siatkce 8:16. Gospodarze małym nakładem sił zwyciężyli do 12.

W trzeciej odsłonie spotkania nie brakowało zaciętej walki po obu stronach siatki. Jednak ostatnie słowo w tej rywalizacji należało do siatkarzy z Będzina. Mecz skutecznym atakiem z lewego skrzydła zakończył Koppers 25:18.

MKS Będzin zagra w finale i powalczy o bezpośredni awans do PlusLigi z BBTS-em Bielsko-Biała, a Polski Cukier Avia Świdnik zmierzy się z BKS Visłą Proline Bydgoszcz i powalczy o brązowy krążek.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102026.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102026.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy