Autor:redakcja
  25.04.2022 godz. 12:04

Mateusz Grabda: nie miałem jeszcze takiej grupy


KPS Siedlce po wyjazdowej wygranej we Wrocławiu nad Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:1 (25:22, 25:23, 22:25, 25:17) zajął piąte miejsce na koniec sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Wiktor Mielczarek. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną siedlczan 3:0.

- Cieszymy się z piątego miejsca. Zasłużyliśmy na tak wysoką lokatę. Oczywiście wszyscy w klubie mieliśmy swoje marzenia i cele, ale teraz po zakończeniu gry możemy powiedzieć, że uzyskaliśmy dobry wynik dla zawodników i siatkówki siedleckiej. W ostatnim spotkaniu byliśmy zespołem lepszym, a porażka w jednym secie wynikała przede wszystkim z naszych błędów - powiedział trener KPS Siedlce, Mateusz Grabda.

Mateusz Grabda swoją przygodę trenerską z TAURON 1.Ligą rozpoczął w Kielcach. Siatkówki uczył się m.in. u boku Dariusza Daszkiewicza, który w ostatnim sezonie prowadził beniaminka PlusLigi LUK Lublin. - Od trenera Daszkiewicza wiele nauczyłem się m.in. tego że warto stawiać na młodych, ambitnych chłopaków. Takim był np. Mateusz Bieniek, który do Kielc przyszedł z SMS PZPS Spały i zaraz potem przebojem wdarł się do reprezentacji Polski, a teraz jest jednym z najlepszych środkowych na świecie - powiedział Mateusz Grabda.

Z ogromnym uznaniem trener Grabda wypowiada się o swoich podopiecznych w KPS Siedlce. - Może i sportowo ustępowaliśmy niektórym drużynom z zaplecza ekstraklasy, ale pod względem charakteru i braterstwa byliśmy w czołówce. Obserwowałem swoich zawodników na boisku i poza nim. Na pewno tworzyli team spirit. Takiej grupy chłopaków wcześniej jeszcze nie miałem. Zespół miał charakter i to stanowiło jego siłę. Życzę w przyszłym sezonie tym zawodnikom podpisania dobrych kontraktów i takich samych pracodawców - stwierdził siedlecki szkoleniowiec.

W półfinałach TAURON 1 Ligi BKS Visła Proline Bydgoszcz zagra z BBTS Bielsko-Biała, a Polski Cukier Avia Świdnik z MKS Będzin. - Każdy z tej czwórki ma dobrych graczy. Świdnik świetnie zagrał w ćwierćfinale play off, widać że jest bardzo dobrze przygotowany, ale swojego faworyta w rywalizacji nie wskażę, gdyż jest to bardzo trudne. Wszyscy półfinaliści dysponują mocnymi składami. O wynikach decydujących spotkań będą decydowały niuanse, elementy szczęścia, dyspozycja dnia. Kibicom życzę dobrych widowisk. Jak sądzę takie będą. TAURON 1.Liga była w tym sezonie mocna jak nigdy - zakończył Mateusz Grabda.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy