Autor:Katarzyna Porębska/MKS Będzin, fot. MKS Będzin
  25.04.2022 godz. 08:54

Jakub Urbanowicz: trzeba przygotować się na ciężką walkę


W poniedziałkowy wieczór Polski Cukier Avia Świdnik podejmie MKS Będzin w drugim półfinałowym meczu TAURON 1. Ligi Mężczyzn sezonu 2021/22. Pierwsze spotkanie na swoją stronę rozstrzygnęli świdniczanie. - Trzeba przygotować się na ciężką walkę - powiedział Jakub Urbanowicz, MVP ostatniego ligowego starcia. 

Podopieczni Witolda Chwastyniaka dobrze zaczęli półfinałową rywalizację w Będzinie. Jednak w końcówkach dwóch pierwszych setów lepsi okazali się gospodarze. Jednak zawodnicy Polskiego Cukru Avii nie mieli zamiaru się poddać i doprowadzili do remisu w czwartkowym starciu. W tie-breaku poszli za ciosem i zwyciężyli do 9. 

- Widać było, że zostawiliśmy serducho na boisku. Walczyliśmy o każdą piłkę. Mimo przegranych dwóch pierwszych setów przetrzymaliśmy napór będzinian - powiedział Jakub Urbanowicz. 

I dodał - Do tego bardzo dobrze zagrywaliśmy. Blok też nieźle funkcjonował, a poza tym udało się nam skończyć kilka ważnych akcji w kontrataku. Na gratulacje zasługuje cały zespół. 

W poniedziałkowy wieczór drużyny spotkają się ponownie, ale tym razem w Świdniku. Świdniczanie przygotowują się na ciężki bój.

- Trzeba przyznać, że zmierzyły się dwie wyrównane drużyny. Poniedziałkowy mecz też nie będzie łatwiejszy. Trzeba przygotować się na ciężką walkę - zakończył przyjmujący Avii Świdnik.

Pierwszy gwizdek spotkania o godzinie 20.30. Transmisja na antenie Polsatu Sport. 

POWIĄZANE INFORMACJE

...