Autor:Katarzyna Porębska, fot. MKS Będzin
  23.04.2022 godz. 16:45

W niedzielę i poniedziałek drugie mecze II fazy play off


Na niedzielę i poniedziałek zostały zaplanowane drugie mecze II fazy play off, czyli spotkania półfinałowe oraz pojedynki o 5. i 7. miejsce na koniec sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

Bliżej awansu do finału TAURON 1. Ligi Mężczyzn jest drużyna BBTS Bielsko-Biała oraz Polski Cukier Avia Świdnik. Bielszczanie po pięciosetowej walce pokonali BKS Visłę Proline Bydgoszcz 3:2, a świdniczanie z kolei okazali się lepsi od MKS-u Będzin, z którymi również wygrali 3:2.

- To był trudny mecz. Mimo że wygrywaliśmy 2:0, to w trzecim secie nasza gra zrobiła się spokojniejsza, a nie o to chodziło. Powinniśmy dalej utrzymywać mocną zagrywkę, cisnąć rywala i nie pozwolić mu się rozegrać. Nie zrobiliśmy tego, a bydgoszczanie doprowadzili do tie-breaka. Atut własnej hali pomógł nam w nim wygrać końcówkę. Zwycięstwo 3:2 cieszy, ale ten mecz był dla nas taką lekcją, że nie można dać się rozkręcić przeciwnikowi, bo może się to dla nas źle skończyć - powiedział Adrian Hunek, środkowy BBTS-u.

Z kolei Wojciech Serafin, szkoleniowiec MKS-u przyznał, że jego drużyna trochę "pękła". - Zaczęło się poważne granie z jakimś ciśnieniem. W fazie play off wszyscy stawiają wszystko na jedną kartę. W pewnym momencie trochę pękliśmy. W trzecim secie popełniliśmy siedem błędów w ataku. To nas pozbawiło zwycięstwa w tym meczu. Poza tym bardzo słabo graliśmy w przyjęciu, więc musimy się poprawić w tym elemencie. W Świdniku na pewno będzie bardzo ciężko. Musimy przygotować się na trudną batalię. Będziemy walczyć o wszystko. Chcemy wygrać następny mecz i wrócić do Będzina na trzecie spotkanie.

Bliżej 5. lokaty na koniec sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn są siedlczanie, którzy we własnej hali pokonali Chemeko-System Gwardię wrocław 3:0.

- Gra w play off o miejsca poza strefą medalową jest bardzo trudna, bowiem ciężko zmobilizować zespół do pełnego zaangażowania na boisku. I jest w pewnym stopniu zrozumiałe, ale przed czwartkowym spotkaniem powiedziałem do moich zawodników - jeżeli nawet do sali przyjdzie trzech kibiców, to mamy zagrać tak jak graliśmy przez cały sezon. Wypracowaliśmy dobre opinie na nasz temat i chciałbym, żebyśmy to podtrzymali, zagrali na 120 procent tak jak w całym sezonie - wyznał trener siedleckiej drużyny, Mateusz Grabda.

Wrocławianie nie mają zamiaru składać broni, o czym zapewnia Wojciech Kurczyński, drugi trener zespołu. - Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz, a ostatnie trzy mecze przegraliśmy z siedlczanami, więc na ten moment można powiedzieć, że to lepszy zespół. Jeżeli wygramy ostatni mecz i złoty set, to będzie można powiedzieć, że w ogólnym rozrachunku sezonowym to my jesteśmy lepszym zespołem niż KPS Siedlce - podkreślił Kurczyński.

Natomiast o 7. miejsce walczy Legia Warszawa i KRISPOL Września. Legioniści mimo walki przegrali z wrześnianami 3:2. - Prowadziliśmy już 2:0, ale Legia doprowadziła do remisu. Udało się wygrać, choć mogło być różnie. Równie dobrze to Warszawa mogła wygrać tego piątego seta. Było w nim trochę zawirowań przy decyzjach sędziów. Cieszymy się z tego zwycięstwa i w niedzielę gramy u siebie. Chcielibyśmy zakończyć sezon wygraną i mieć spokojne wakacje - wyznał Piotr Lipiński, rozgrywający KRISPOL-u.

- Poświęcamy bardzo dużo, aby wygrywać i w pojedynku z KRISPOL-em także chcieliśmy zwyciężyć. Walczyliśmy i myślę, że mecz mógł się podobać. W pierwszej fazie konfrontacji, w której popełnialiśmy sporo błędów w serwisie, nie mogliśmy się z początku odpowiednio wstrzelić w grę, jednak w odpowiednim momencie to się zmieniło, wprowadzaliśmy serwis, dzięki czemu przebieg konfrontacji się odmienił. To dodało chłopcom pewności siebie - zakończył Mateusz Mielnik, trener Legii.

Program i wyniki II fazy play off TAURON 1. Ligi Mężczyzn
Półfinały
21 kwietnia
BBTS Bielsko-Biała - BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2 (27:25. 25:18, 25:27, 19:25, 19:17)
MKS Będzin - Polski Cukier Avia Świdnik 2:3 (25:20, 25:22, 23:25, 20:25, 9:15)

25 kwietnia
godz. 18.30 BKS Visła Proline Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała (tranmsija Polsat Go)
godz. 20.30 Polski Cukier Avia Świdnik - MKS Będzin (transmisja Polsat Sport)


Mecze o 5. miejsce
21 kwietnia
KPS Siedlce - Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:0 (25:19. 26:24, 25:22)

24 kwietnia
godz. 18.00 Chemeko-System Gwardia Wrocław - KPS Siedlce


Mecze o 7. miejsce
21 kwietnia
Legia Warszawa - KRISPOL Września 2:3 (22:25, 23:25, 25:19, 25:23, 9:15)

24 kwietnia
godz. 17.30 KRISPOL Września - Legia Warszawa (transmisja Polsat Sport)

* Rywalizacja zarówno w półfinale, jak i meczach o 5. i 7. miejsce toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

POWIĄZANE INFORMACJE

...