Autor:Katarzyna Porębska, fot. Legia Warszawa
  21.04.2022 godz. 19:00

Czwartek z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: Legia Warszawa - KRISPOL Września 2:3


Legia Warszawa przegrała z KRISPOL-em Września 2:3 (22:25, 23:25, 25:19, 25:23, 9:15) w pierwszym meczu o 7. miejsce na koniec sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrnay Piotr Lipiński. W rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą wrześnianie 1:0. Drugie spotkanie tych drużyn zostało zaplanowane na niedzielne popołudnie - 24 kwietnia. 

Obie drużyny z bardzo dobrej strony pokazały się w tej ćwierćfinałowej rywalizacji. Po wyrównanej walce musiały jednak uznać wyższość przeciwników. Legioniści ulegli BBTS, a wrześnianie przegrali z MKS-em. Na osłodę tego sezonu pozostała im walka o 7. lokatę. 

- Przed nami rywalizacja o siódme miejsce. Chcielibyśmy postawić taką kropeczkę nad „i” oraz pokazać, że zakończymy ten sezon zwycięstwami, aby móc w dobrej atmosferze udać się na zasłużone wakacje. Będziemy starali się zrobić wszystko, aby je wygrać i cieszyć się z dobrego sezonu - powiedział Maciej Stępień, rozgrywający Legii.

Całe spotkanie było dość wyrównane. Dwie pierwsze partie po dość zaciętej grze na swoją stronę rozstrzygnęli podopieczni Mariana Kardasa, wygrywając do 22 i 23. Warszawianie nie mieli zamiaru się poddać. W trzeciej i czwartej partii to gospodarze zachiwali chłodną głowę w decydujących fragmentach gry, doprowadzając ostatecznie do remisu w czwartowym meczu.

Piąty set dużo lepiej zaczął się dla KRISPOL-u. Bardzo dobrze spisywał się Mateusz Linda 8:5. Po krótkiej przerwie przyjezdni kontynuowali swoją dobrą, a przede wszystkim skuteczną grę. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętował Mateusz Łysikowski 15:9.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101992.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101992.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...