Autor:Katarzyna Porębska, fot. KPS Siedlce
  21.04.2022 godz. 17:00

Czwartek z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: KPS Siedlce - Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:0


KPS Siedlce pokonał Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:0 (25:19, 26:24, 25:22) w pierwszym meczu o 5. miejsce na koniec sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Michał Gołębiowski. W rywalizacji do dwóch zwycięstw siedlczanie prowadzą 1:0. Drugie spotkanie tych drużyn zostało zaplanowane na niedzielne popołudnie - 24 kwietnia.

Siedlczanie ćwierćfinałową rywalizację pomimo ogromnego zaangażowania i walki przegrali z BKS Visłą Proline Bydgoszcz. Wrocławianie natomiast musieli uznać dwukrotnie wyższość Polskiego Cukru Avii Świdnik. Obu drużynom pozostała walka o 5. lokatę na koniec tegorocznych rozgrywek.

- To są trudne mecze, bo w obu zespołach coś pękło. My mieliśmy marzenia związane z obecnością w czwórce, Gwardia też nie ukrywała swoich aspiracji związanych z awansem do PlusLigi, więc na pewno dla niej jest to ciężki moment. Wygra zespół, który będzie chciał bardziej wygrać. My na pewno nie odpuścimy walki o to piąte miejsce - powiedział Mateusz Grabda, trener KPS-u.

Pierwszą partię spotkania od asa serwisowego rozpoczął Rafał Sobański 1:0. Chwilę później skutecznym atakiem odpowiedział Adam Lorenc. Do stanu 8:8 drużyny grały dość równo. Następnie swoją przewagę zaczął budować KPS 12:8. Bardzo dobrze zagrywał Adrian Markiewicz oraz Mariusz Magnuszewski 14:10. Gwardziści natomiast nie wystrzegali się prostych błędów. Zespół gości do walki próbował poderwać Tim Grozer 12:15. Jednak do końca tej premierowej odsłony waruki gry dyktowali gospodarze 25:19. Tę partię zakończył błąd w polu serwisowym Sebastiana Matuli.

Set numer dwa to kopia wcześniejszego. Początkowo obie ekipy grały dość równo 10:10. Jednak z akcji na akcję coraz skuteczniejsi byli siedlczanie 15:11. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha mieli spore trudności w przyjęciu. Grę gości nieco uspokoił Dawid Woch 14:16. Do tego w końcowej fazie świetną serią zagrywek popisał się Marco Ferreira 20:19. Od tego momentu do końca toczyła się zacięta walka o każde oczko. Chłodną głowę w decydujących akcjach zachowali ostatecznie siatkarze z Siedlec 26:24. Najpierw skutecznym atakiem popisał się Michał Gołębiowski, a w kolejnej akcji Markiewicz zatrzymał zagranie Bartłomieja Zawalskiego.

Początek seta numer trzy wskazywał na to, że Gwardia wyciągnęła wnioski z porażki i grała z KPS-em jak równy z równym 10:10. Kiedy jednak w polu serwisowym po stronie drużyny prowadzonej przez Mateusza Grabdę pojawił się Gołębiowski, przyjezdni stanęli w jednym ustawieniu 10:14, a potem jeszcze przy serwisach Magnuszewskiego 12:17. Siedlczanie do końca kontrolowali już sytuację na parkiecie, wygrywając tę ostatnią część czwartkowego meczu do 22. Ostatni punkt w tym spotkaniu ze środka zdobył Radosław Nowak.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101989.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101989.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy