Autor:Katarzyna Porębska, fot. Polski Cukier Avia Świdnik
  13.04.2022 godz. 17:58

Środa z TAURON 1. Ligą: Polski Cukier Avia Świdnik - Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:1


Polski Cukier Avia Świdnik pokonała Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:1 (26:24, 25:19, 21:25, 25:21) w drugim ćwierćfinałowym meczu TAURON 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2021/22. MVP został wybrany Jakub Urabanowicz. W rywalizacji do dwóch zwycięstw świdniczanie wygrali 2:0 i awansowali do półfinału pierwszoligowych rozgrywek. 

Świdniczanie nie byli faworytem tej rywalizacji. Jednak wielokrotnie już w tych rozgrywkach udowodnili, że potrafią stawić czoła każdej ekipie. W niedzielę w świetnym stylu na wyjeździe pokonali wrocławian bez straty seta.

- Bardzo liczę na to, że w sobotę wrócimy do Wrocławia na trzeci mecz - powiedział przed pierwszym gwizdkiem Arkadiusz Olczyk, środkowy Gwardzistów.

Pierwsza partia spotkania od skutecznego ataku rozpoczął Dawid Woch 1:0. W kolejnych akcjach świetnie zagrywał Bartłomiej Zawalski 8:4. Świdniczanie mieli spore trudności z wyprowadzeniem skutecznej akcji 5:11. Dopiero krótkie przerwy na żądanie trenera Witolda Chwastyniaka pozwoliły uspokić grę. W połowie tego seta ręki w polu serwisowym nie zwalniał Kamil Kosiba 14:17. Polski Cukier Avia walczyła do końca. Punktował Kosiba, Przemysław Toma oraz Mateusz Rećko 23:23. Nerwy na wodzy utrzymali gospodarze rozstrzygnęli tę premierową odsłonę meczu na przewagi 26:24. Najpierw skutecznym blokiem popisał się Łukasz Walawender, a chwilę później błąd w ataku popełnił Janusz Górski.

Drużyna ze Świdnika poszła za ciosem. W kolejnym secie dość szybko objęła prowadzenie 3:0. Wrocławianie wyrównali wynik 4:4. Dobrze atakował Tim Grozer. Do połowy tej części pojedynku gra była dość równa. Następnie swoją przewagę zaczęli budować gospodarze 16:13. Avia do końca kontrolowała już sytuację na parkiecie 25:19.

Pierwsze akcje trzeciego seta były równe 4:4. Następnie podopieczni Krzysztofa Stelmacha zaczęli mieć trudności z przyjęciem serwisów Tomy 3:7. Jednak chwilę później równie dobra dyspozycją w polu serwisowym odpowiedział Mateusz Frąc 8:8. Za dobrą postawę należało również pochwalić Rafała Sobańskiego 13:10 i 15:11. Od tego momentu już do końca gra toczyła się pod dyktando gości 25:21. Tego seta zakończył błąd na zagrywce Łukasza Kalinowskiego. 

W secie numer cztery podopieczni Witolda Chwastyniaka od początku zaczęli naciskać rywala w elemencie zagrywki, m.in. Rafał Obermeler 9:6. Siatkarze ze stolicy Dolnego Śląska ani myśleli złożyć broń. Zespół przyjezdnych do walki próbował poderwać Górski 11:11. Kilka kolejnych akcji drużyny grały równo. Następnie na prowadzenie wysunęli się gospodarze 19:16. Do końca już kontrolowali grę i zwyciężyli w ostatnim secie do 21, awansując tym samym do półfinału TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

Chemeko-System Gwardia Wrocław powalczy o 5. miejsce z KPS-em Siedlce.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101979.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101979.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...