Autor:Katarzyna Porębska/Chemeko-System Gwardia Wrocław, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  10.04.2022 godz. 11:49

Krzysztof Stelmach: niedawno graliśmy z Avią


W niedzielę Chemeko-System Gwardia Wrocław podejmie w Hali Orbita Polski Cukier Avię Świdnik w pierwszym meczu I fazy play off TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Niedawno graliśmy z tą drużyna pod moją wodzą. Dlatego będzie nam łatwiej ją rozpisać i przygotować zawodników do gry przeciwko świdniczanom - powiedział Krzysztof Stelmach, trener Gwardzistów.

Wrocławianie rundę zasadniczą zakończyli ligowym spotkaniem przeciwko AZS AGH Kraków. Siatkarze ze stolicy Dolnego Śląska zakończyli ten pojedynek 3:0 i po pierwszej części rozgrywek uplasowali się na 3. pozycji w tabeli.

- Jedna rzecz nam jeszcze przeszkadza. Jeśli nie oddajemy punktów przeciwnikowi po błędach, to ma on ogromny problem. Natomiast jeśli je popełniamy, to szuka on swoich szans. Tego przykład był w pierwszym secie, w którym wysoko prowadziliśmy, ale popełniliśmy sześć błędów w ataku i była na styku końcówka. Dobrze, że ją wygraliśmy. Nie możemy popełniać tylu błędów. Nad tym musimy popracować. Jeśli mamy złą piłkę, to powinniśmy oddać ją przeciwnikowi i grać innymi elementami, a nie tylko samym atakiem - powiedział po tym meczu Krzysztof Stelmach, trener Gwardii. 

I dodał - Mieliśmy za cel, aby wywalczyć trzecie miejsce. Drużyna udowodniła, że realizuje wyznaczone zadania. Jest to bardzo pozytywna rzecz. Wszyscy dali z siebie maksimum. Nie dało się więcej rywali przeskoczyć, bo na drugie miejsce nie mieliśmy już szans w rundzie zasadniczej.

W niedzielę Gwardziści rozegrają pierwszy mecz w fazie play off. Przed własną publicznością podejmą Polski Cukier Avię Świdnik. Sternik Gwardii podreślił, że nie ma znaczenia, kto będzie przeciwnikiem jego zespołu. Chcąc awansowac dalej muszą po prostu zwyciężać.

- Obojętnie jaki byłby przeciwnik, to i tak musielibyśmy z nim grać. Niedawno graliśmy z Avią już pod moją wodzą. Dlatego będzie nam łatwiej ją rozpisać i przygotować zawodników do gry przeciwko świdniczanom - zakończył Stelmach.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...