Autor:Katarzyna Porębska/SPS Chrobry Głogów, fot. Polski Cukier Avia Świdnik
  06.04.2022 godz. 10:56

Dominik Walenciej: mieliśmy swoje szanse


W środę na wyjeździe SPS Chrobry Głogów rozegra ostatni mecz  w rundzie zasadniczej TAURON 1. Ligi Mężczyzn. W Kluczborku zmierzy się z miejscowym Mickiewieczem. Głogowinie zapewnili sobie utrzymanie na pierwszoligowych parkietach.

Po meczu Polski Cukier Avia Świdnik - SPS Chrobry Głogów powiedzieli:
Dominik Walenciej, trener SPS Chrobry Głogów: Mieliśmy swoje szanse, zwłaszcza w trzecim secie. Mogliśmy go przechylić na swoją stronę. Wtedy byłoby 2:1 i mecz byłby otwarty. Z dobrej strony pokazali się zmiennicy, szczególnie fajny mecz rozegrał Krzysztof Rykała. Dobrze spisaliśmy się na zagrywce, ale Avia pokazała swoją moc we własnej hali. W kluczowych momentach poszczególne elementy jej zafunkcjonowały, dlatego wygrała. Nam zabrakło lewego skrzydła, szczególnie na kontrze.

Mikołaj Kałkowski, libero SPS Chrobry Głogów: Ten mecz był trochę nerwowy w końcówkach. Kilka piłek zaważyło na wyniku. Szczególnie w trzecim secie mieliśmy szansę, bo Tomek Błądziński niewiele pomylił się na zagrywce. Gdyby strzelił asa, to może byśmy wygrali tego seta. Sezon oceniam pozytywnie. Uważam, że w kilku meczach zaskoczyliśmy rywali na przykład wygrywając z MKS-em Będzin w jego hali. Pierwsza runda była zdecydowanie słabsza w naszym wykonaniu, ale druga była lepsza.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy