Autor:Katarzyna Porębska
  02.04.2022 godz. 21:10

Znamy drużyny fazy play off sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn!


BBTS Bielsko-Biała, MKS Będzin, Chemeko-System Gwardia Wrocław, BKS Visła Proline Bydgoszcz, KPS Siedlce, Polski Cukier Avia Świdnik, KRISPOL Września i Legia Warszawa to drużyny, które awansowały do fazy play off TAURON 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2021/22 i powalczą o medale.

Co prawda, do zakończenia rundy zasadniczej TAURON 1. Ligi pozostały jeszcze dwa mecze, które zostaną rozegrane w najbliższą środę, jednak już teraz wiadomo, które zespoły awansowały do fazy play off.

W sezonie 2021/22 w gronie najlepszych ośmiu drużyn znalazł się odpowiednio: BBTS Bielsko-Biała, MKS Będzin, Chemeko-System Gwardia Wrocław, BKS Visła Proline Bydgoszcz, KPS Siedlce, Polski Cukier Avia Świdnik, KRISPOL Września i Legia Warszawa.

O awans do PlusLigi zgodnie z zapowiedziami z początku sezonu walczyć będą, m.in. bielszczanie, będzenianie, wrocławianie i bydgoszczanie. Na pewno sporym zaskoczeniem w fazie play off jest obecność beniaminka 1. Ligi - Legii Warszawa. Należy jednak podkreślić, że warszawianie naprawdę w rundzie zasadniczej prezentowali świetny poziom sportowy.

Od kilku sezonów BBTS próbuje wywalczyć awans do ekstraklasy. - Potencjał naszej drużyny jest wysoki. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to możemy robić zmiany nie tylko na swojej pozycji, ale i uzupełniać inne. Czasami próbujemy tego na treningach, czasami improwizujemy w meczu. Myślę jednak, że trener ma duże pole do popisu, jeśli chodzi o zmiany w naszym zespole w tym sezonie. Mam straszny niedosyt po ostatnich dwóch sezonach. I chociaż mocno wierzę w nasz zespół, to i tak staram się trochę powstrzymywać swoje emocje, bo wiem jak to boli, kiedy przegrywasz ostatni mecz. Trzymam kciuki, żeby tym razem było inaczej. Mały cel wykonany, ale najważniejszy przed nami. Niemniej jednak jestem dobrej myśli i wierzę w nasz zespół - powiedział Sergiej Kapelus, kapitan bielskiej drużyny.

Zgodnie z regulaminem drużyny, które po zakończeniu fazy zasadniczej zajęły miejsca 9—14 kończą rozgrywki w sezonie 2021/2022.

Natomiast zespoły, które zajęły ostatnie i przed ostatnie miejsce w klasyfikacji końcowej fazy zasadniczej tracą uprawnienia do udziału w rozgrywkach TAURON 1. Ligi w sezonie 2022/2023.


Pary fazy play off sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
BBTS Bielsko-Biała - Legia Warszawa
MKS Będzin - KRISPOL Września
Chemeko-System Gwardia Wrocław - Polski Cukier Avia Świdnik
BKS Visła Proline Bydgoszcz - KPS Siedlce

Zasady fazy play off w sezonie 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
miejsca 1—8
A) 1 z 8
B) 2 z 7
C) 3 z 6
D) 4 z 5

miejsca 1—4
E) zwycięzca A - zwycięzca D
F) zwycięzca B - zwycięzca C

miejsca 7—8
I) przegrany A lub B lub C lub D – przegrany A lub B lub C lub D

miejsca 5—6
J) przegrany A lub B lub C lub D – przegrany A lub B lub C lub D

miejsca 3—4
K) przegrany E – przegrany F

miejsca 1—2
L) zwycięzca E – zwycięzca F

baraż o prawo gry w PlusLidze
Z) 14 drużyna PlusLigi – 2 drużyna TAURON 1. Ligi

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy