Autor:Katarzyna Porębska, fot. BKS Visła Proline Bydgoszcz
  02.04.2022 godz. 16:54

Sobota z TAURON 1. Ligą: BKS Visła Proline Bydgoszcz - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0


BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonała ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:0 (25:17, 25:13, 25:10) w meczu 28. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Michał Masny. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się również wygraną bydgoszczan 3:0.

Dla bydgoszczan było to ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej sezonu 2021/22. Gospodarze mieli jeszcze szanse, aby poprawić swoją pozycję w tabeli przed fazą play off. Musieli wygrać swój pojedynek za trzy punkty i liczyć na porażkę Chemeko-System Gwardii. Wrocławianie jednak pokonali Akademików 3:0. Ostatecznie BKS Visła Proline zakończyła rundę zasadniczą na 4. pozycji w tabeli. Natomiast ZAKSA straciła już jakiś czas temu szanse na utrzymanie w pierwszoligowych rozgrywkach.

Pierwszą partię meczu od puntkowego ataku rozpoczął Krystian Walczak 1:0. Kolejne akcje drużyny grały punkt za punkt. Kiedy w polu serwisowym pojawił się Jan Galabov, gospodarze zaczęli budować swoją przewagę 9:5. Przyjezdnym nie można było odmówić waleczności 9:15. Jednak do końca tej premierowej odsłony warunki gry dyktowali siatkarze BKS Visły Proline. Małym nakładem sił wygrali do 17. Wygraną pewnym atakiem przypieczętował Kamil Gutkowski. 

Podopieczni Marcina Ogonowskiego poszli za ciosem. W kolejnym secie bardzo szybko narzucili rywalom swój rytm gry. Świetnie zagrywał Michał Masny, a w ataku nie mylił się Damian Wierzbicki 12:5. Z kolei ZAKSA nie wystrzegała się prostych błędów 13:20. Siatkarze znad Brdy bardzo pewnie wygrali w tym secie do 13. Tę część sobotniego meczu zakończył autowym atakiem Walczak.

Przyjezdni w ostatnim secie nie mieli praktycznie żadnych argumentów, aby nawiązać walkę z bydgoszczanami. Z kolei gospodarze konsekwentnie trzymali się swojej taktyki. Dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wygrali trzeciego seta do 10.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101929.html#pktvspkt

Statytyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101929.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...