Autor:Katarzyna Porębska, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  02.04.2022 godz. 16:48

Sobota z TAURON 1. Ligą: Chemeko-System Gwardia Wrocław - AZS AGH Kraków 3:0


Chemeko-System Gwardia Wrocław pokonała AZS AGH Kraków 3:0 (25:23, 25:19, 25:21) w meczu 28. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Janusz Górski. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się również wygraną wrocławian 3:0.

Dla obu drużyn to było ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej TAURON 1. Ligi w sezonie 2021/22. Gospodarze chcą utrzymać 3. pozycję przed fazą play off musieli zwyciężyć. Natomiast Akademicy nie mają już szans na awans do najlepszej ósemki.

- Myślę, że przykład bydgoszczan pokazuje to, że ta liga jest tak wyrównana, że nie można lekceważyć żadnego przeciwnika. Z każdym można wygrać, z każdym można przegrać. Dyspozycja dnia czasem sprawia, że wynik może wyglądać różnie. Od czwartku przygotowywaliśmy się do meczu z krakowianami. Musimy się do niego dostosować i podejść tak samo skoncentrowani jak do tego meczu - powiedział Dawid Woch, środkowy Gwardii.

Pierwszą partię spotkania od punktowego ataku rozpoczął Mateusz Frąc 1:0. Akademicy mieli dość spore problemy z przyjęciem serwisów Frąca 1:5. W dalszej części Gwardziści wykazywali się wysoką skutecznością w ataku, m.in. Tim Grozer 8:3. Do połowy seta Gwardia utrzymywała się na prowadzeniu. Podopieczni Andrzeja Kubackiego walczyli do końca. W końcowej fazie zdołali doprowadzić do remisu 19:19. Świetną postawą wykazał się Daniel Grzymała. Jednak ostatnie akcje należały już do siatkarzy z Wrocławia 25:23.

AZS AGH wyciągnął dość szybko wnioski. Bardzo dobrze zagrywał Adam Świdroń 4:1. Gospodarze nie mieli zamiaru się poddać. Równie dobrym serwisem odpowiedział Górski 5:5. W dalszej części tej partii Gwardziści zaczęli budować swoją przewagę. Dobrze bronili i wyprowadzali skuteczne kontrataki 16:12. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha do końca już kontrolowali grę, wygrywając pewnie do 19.

Chemeko-System Gwardia poszła za ciosem. Trzeciego seta otworzyła dobra seria zagrywek Bartłomieja Zawalskiego 9:1. Krakowscy siatkarze w tym fragmencie gry nie byli w stanie znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać przeciwników. Przyjezdnych do wlaki próbował poderwać Jakub Kraut 11:16. Jednak do końca tego seta sytuację na parkiecie kontrolowali gospodarze 25:21. Wygraną za trzy punkty skutecznym atakiem przypieczętował Górski.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101928.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101928.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy