Autor:KP/Legioniści.com, fot. Legia Warszawa
  02.04.2022 godz. 09:32

Arkadiusz Żakieta: musimy szanować wywalczone punkty


Legia Warszawa dzisiaj rozegra ostatni mecz w rundzie zasadniczej TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Na wyjeździe zmierzy się z MKS-em Będzin. - Od kilku spotkań wiedzieliśmy, że w kontekście play offów nie wszystko będzie zależało od nas, tylko że będziemy musieli liczyć na rozstrzygnięcia innych meczów, przy czym musimy naturalnie zwyciężać. W najbliższej kolejce jedziemy do wicelidera do Będzina i w moim przekonaniu będzie to bardzo trudna rywalizacja, ale jak liga pokazała – da się z nimi wygrać i będziemy chcieli to zrobić w sobotę - powiedział Arkadiusz Żakieta, atakujący legionistów.

W ostatnie kolejce warszawianie po zaciętym boju pokonali Mickiewicz Kluczbork 3:2. - Najważniejsze jest zwycięstwo i to niezależnie od stylu, w jakim się je wywalczyło, aczkolwiek ten w meczu z Kluczborkiem wydawał się średnio zadowalający. Spotkanie z Mickiewiczem miało wiele różnych faz. Trener rotował składem, dokonywał wielu zmian i próbował znaleźć optymalną szóstkę, która dałaby wygraną naszemu zespołowi - powiedział Arkadiusz Żakieta.

I dodał - Ten pojedynek był tak trudny dlatego, że kluczborczanie nie mieli nic do stracenia – nie walczyli ani o play offy ani nie musieli walczyć o utrzymanie w lidze. Grali bez żadnej presji i na boisku wychodziło im naprawdę bardzo dużo. Nakręcali się z akcji na akcję, a my nie potrafiliśmy się temu przeciwstawić. Stąd ta rywalizacja wyglądała tak nierówno. Z jednej strony oczywiście żałujemy, iż nie zdobyliśmy kompletu punktów, ale z drugiej mogliśmy równie dobrze przegrać mecz w czwartym secie i zostać z niczym. Z tego względu nie będę wybrzydzał. Te dwa wywalczone punkty, przesiąknięte emocjami i pełnymi zwrotów akcjami, trzeba szanować.

Legioniści jak na beniaminka przystało spisują się naprawdę bardzo dobrze od początku sezonu 2021/22.

- Zdecydowanie pozytywnie należy postrzegać to, że nasza drużyna pokazała charakter. Jestem z nas bardzo dumny i myślę, że wszyscy, którzy przyszli do hali, również mieli podobne odczucia, jako że nie poddawaliśmy się i to mimo że momentami przegrywaliśmy już kilkoma punktami. To cechuje najlepszych, że potrafią się podnieść z trudnej sytuacji. Uważam, że w meczu z Mickiewiczem zrobiliśmy bardzo dużo dobrego, aby zakwalifikować się do fazy play off - podkreślił atakujący.

W sobotę Legia rozegra ostatni mecz w rundzie zasadniczej TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Na wyjeździe zmierzy się z MKS-em Będzin.

- Już od kilku spotkań wiedzieliśmy, że w kontekście play offów nie wszystko będzie zależało od nas, tylko że będziemy musieli liczyć na rozstrzygnięcia innych meczów, przy czym musimy naturalnie zwyciężać. W najbliższej kolejce jedziemy do wicelidera do Będzina i w moim przekonaniu będzie to bardzo trudna rywalizacja, ale jak liga pokazała – da się z nimi wygrać i będziemy chcieli to zrobić w sobotę - zakończył Żakieta.

POWIĄZANE INFORMACJE

...