Autor:KP/Chemeko-System Gwardia Wrocław, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  02.04.2022 godz. 07:25

Gwardia znów zwycięska! Wrocławianie rozbili Olimpię Sulęcin. Kolejny mecz z Krakowem


Chemeko-System Gwardia Wrocław pokonała Olimpię Sulęcin 3:0 (25:20, 25:22, 25:17) w meczu 30. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn rozgrywanej awansem. MVP spotkania został wybrany Tim Grozer. To druga wygrana Gwardzistów nad rywalem z Sulęcina. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się zwycięstwem wrocławian 3:2. Dzisiaj wrocławianie we własnej hali podejmą AZS AGH Kraków.

Gwardia udanie zakończyła więc zmagania w marcu, jednak czasu na odpoczynek nie ma zbyt wiele. W sobotę, 2 kwietnia o 17:00 na własnym parkiecie podopieczni Krzysztofa Stelmacha podejmą AZS AGH Kraków.

Zwycięstwo nad zespołem z Sulęcina pozwoliło Gwardii uplasować się na trzecim miejscu w tabeli TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Wrocławianie w hierarchii ustępują tylko BBTS-owi Bielsko-Biała i MKS-owi Będzin. Przed ekipą Gwardzistów ostatni mecz sezonu zasadniczego – będzie to trzydzieste spotkanie w trwających rozgrywkach.

Rywalem drużyna z Krakowa, która okupuje miejsce w środku stawki. Wrocławianie będą chcieli udanie zakończyć sezon zasadniczy. To ostatni moment na szlify przed kluczowymi w walce o PLUS Ligę play offami.

- Myślę, że przykład bydgoszczan pokazuje to, że ta liga jest tak wyrównana, że nie można lekceważyć żadnego przeciwnika. Z każdym można wygrać, z każdym można przegrać. Dyspozycja dnia czasem sprawia, że wynik może wyglądać różnie. Od czwartku przygotowujemy się do meczu z krakowianami od siłowni, mamy jeden trening w piątek i w sobotę już gramy, dlatego już na pewno trenerzy mają plan na ten mecz a my musimy się do niego dostosować i podejść tak samo skoncentrowani jak do tego meczu - powiedział Dawid Woch, środkowy Gwardii.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy