Autor:KP/AZS AGH Kraków, fot. AZS AGH Kraków
  29.03.2022 godz. 13:33

W Krakowie zagrają sąsiedzi z tabeli


Emocje po świetnym, sobotnim meczu przeciwko drużynie z Bydgoszczy jeszcze nie opadły, a Akademicy już jutro rozegrają kolejny mecz, podejmując zespół Exact Systems Norwid Częstochowa w ramach 29. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Podopieczni trenera Andrzeja Kubackiego środową rywalizacją z Norwidem pożegnają się z Piastowska 26a w tym sezonie, ponieważ będzie to ostatni domowy mecz AGH w bieżących rozgrywkach.

Ekipa z Częstochowy rozegrała dotychczas jedno spotkanie mniej od Akademików. Na trzy mecze przed końcem rozgrywek sytuacja częstochowian jest klarowna. Norwid zapewnił sobie utrzymanie na zapleczu PlusLigi, ale nie liczy się już w walce o pierwszą ósemkę. Podobnie sytuacja ma się w Krakowie. Drużyny, które zmierzą się ze sobą w środowe popołudnie sąsiadują ze sobą w tabeli. Akademicy z przewagą pięciu oczek nad zespołem z Częstochowy zajmują dziewiątą lokatę z bilansem meczowym 14-14. Norwid zebrał dotychczas 35 punktów, wygrywając dwanaście spotkań.

Podopieczni Piotra Gruszki, podobnie jak zespół pod przewodnictwem Andrzeja Kubackiego, rozegrali w marcu cztery spotkania, z których aż w trzech zwycięzcę wyłaniał tie-break. Na początku miesiąca po pięciosetowej batalii Częstochowianie wywieźli z Kluczborka dwa punkty, następnie musieli uznać wyższość drużyny ze Świdnika, która odniosła zwycięstwo 3:2. Tydzień później Norwid pokonał za dwa punkty na własnym terenie wyżej notowane Siedlce. A w sobotę siatkarze Norwida musieli zadowolić się jedynie jednym oczkiem po rywalizacji z Głogowem.

Przypomnijmy jeszcze historię rywalizacji Akademików z częstochowskim zespołem w ostatnich miesiącach. W grudniu ubiegłego roku Norwid podejmował siatkarzy z grodu Kraka na własnym terenie. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla drużyny AGH, a najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Dawid Dulski.

W poprzednim sezonie dwukrotnie wygrywał jednak Norwid, a spotkanie przy Piastowskiej również rozstrzygnęło się w pięciu setach. Już jutro przekonamy się jak potoczy się dalej historia rywalizacji między tymi zespołami.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy