Autor:Katarzyna Porębska/KPS Siedlce, fot. KPS Siedlce
  29.03.2022 godz. 08:30

Adam Lorenc: możemy osiągnąć coś dobrego w tym sezonie


KPS Siedlce pokonał Polski Cukier Avię Świdnik 3:0 w meczu 27. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Dzięki temu siedlczanie utrzymali się na czwartej pozycji w tabeli. - Możemy osiągnąć coś dobrego w tym sezonie - powiedział Adam Lorenc, MVP sobotniego meczu, który do tej pory aż jedenaście razy odbierał nagrodę dla najlepszego zawodnika.

Podopieczni Mateusza Grabdy mają powody do zadowolenia. W bardzo dobrym stylu pokonali we własnej hali świdniczan bez straty seta.

- Cieszymy się bardzo, że udało się nam wygrać ten mecz 3:0. Pierwszy set był pod naszą kontrolą. Kolejne dwa były już znacznie bardziej wymagające - powiedział Adam Lorenc.

Należy jednak dodać, że wygrana nie przyszła im wcale łatwo. Siatkarze Polskiego Cukru Avii tanio skóry nie sprzedali. Natomiast po stronie KPS-u w drugim secie świetnie zafunkcjonowała podwójna zmiana.

- Koledzy dali dobrą zmianę, między innymi Mateusz Borkowski oraz Dawid Pawlun. Wykonali świetną robotę, dzięki której w drugim secie odrobiliśmy straty, a finalnie udało się nam wygrać całego seta. To była idealna zmiana. To naprawdę cieszy, a także nakręca dodatkową energią - podkreślił atakujący.

Do tego obu drużynom przyszło rywalizować o cenne ligowe punkty przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali.

- Bardzo fajnie gra się przy takim dopingu. Kiedy hala jest wypełniona kibicami, to pojawia się dodatkowa motywacja - wyznał zawodnik KPS-u.

2 kwietnia drużyna z Siedlec na wyjeździe rozegra ostatni mecz w rundzie zasadniczej. Jej przeciwnikiem będzie Mickiewicz Kluczbork. Stawka spotkania będzie wysoka, bowiem siedlczanie mają szanse utrzymać wysoką 4. pozycję w tabeli przed fazą play off.

- Każde zwycięstwo buduje i motywuje drużynę. Daje nam wiarę, że potrafimy dobrze grać w siatkówkę. Naprawdę możemy coś dobrego osiągnąć w tym sezonie. Na to liczymy Mamy nadzieję, że ostatni mecz w rundzie zasadniczej, również zakończy się korzystnym dla nas wynikiem - zauważył lider KPS-u.

Warto dodać, że sezon jeszcze się nie skończył, a Lorenc na swojej półce w domu ma jedenaście statuetek MVP z sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

- W sobotę odebrałem jedenastą nagrodę w tym sezonie, ale mam nadzieję, że nie ostatniaą - zakończył lider rankingu MVP.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...