Autor:Katarzyna Porębska/MKS Będzin, fot. MKS Będzin
  22.03.2022 godz. 08:25

Bartosz Gawryszewski: przed nami ważne spotkanie z BBTS-em


MKS Będzin to wicelider tabeli. W meczu 26. kolejki będzinianie bez straty seta pokonali Olimpię Sulęcin. Już jutro podopieczni Wojciecha Serafina we własnej hali podejmą BBTS Bielsko-Biała w ramach spotkania rozgrywanego awansem 30. serii. - Przed nami ważne spotkanie - powiedział Bartosz Gawryszewski, środkowy MKS-u.

W ostatnim ligowym starciu będzinianie nie dali rywalom z Sulęcina szans nawet na urwanie jednej partii. W poszczególnych partiach zwyciężyli odpowiednio do 17, 26 i 15.

- Trzy punkty zostają w Będzinie. To jest najważniejsze, że po raz kolejny pewnie wygraliśmy w naszej hali. Czasem zdarza się przestój - tak jak w drugim secie, ale dobrze, że możemy sobie poćwiczyć w sytuacji meczowej stresową sytuację - powiedział Bartosz Gawryszewski.

Z perspektywy kibiców to było naprawdę dobre spotkanie. - Fajnie ogląda się z trybun, jak wszystko idzie gładko, ale na samym końcu najważniejszy jest wynik. Wygrywamy 3:0, trzy punkty tu zostają.

W tym sobotnim pojedynku wspomniany środkowy pełnił również funkcję kapitana. Zastąpił chwilowo niedysponowanego Artura Ratajczyka.

- Kiedyś miałem okazję być kapitanem, to jest tylko chwilowe zastępstwo. Artur zaraz wraca, trzeba było tak zrobić, ponieważ on musiał siedzieć na trybunach. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymajmy kciuki, żeby badania wyszły dobrze, ale myślę, że niegroźny uraz i niedługo zobaczymy go na boisku - wyznał zawodnik MKS-u.

Już w najbliższą środę będzinian czeka kolejny ważny mecz. We własnej hali podejmą BBTS Bielsko-Biała. Spotkanie zostanie rozegrane awansme 30. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

- Przed nami ważne spotkanie z BBTS-em. Nie ma co ukrywać, że idziemy łeb w łeb w tabeli, cały czas jesteśmy bardzo blisko. Mamy nadzieję, że zrewanżujemy się za nieudane spotkanie w Bielsku-Białej - zakończył Gawryszewski.

POWIĄZANE INFORMACJE

...