Autor:Katarzyna Porębska, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  19.03.2022 godz. 16:30

Sobota z TAURON 1. Ligą: Chemeko-System Gwardia Wrocław - SPS Chrobry Głogów 3:0


Chemeko-System Gwardia Wrocław pokonała SPS Chrobry Głogów 3:0 (25:17, 26:24, 25:19) w meczu 26. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Lukas Tichaczek. Pierwsze spotkanie tych drużyn również zakończyło się wygraną wrocławian 3:0.

W sobotnie popołudnie rozegrano kolejne derby Dolnego Śląska. Po przeciwnych stronach siatki stanęli siatkarze z Wrocławia oraz Głogowa. Dla obu ekip było to ważne spotkanie. Wrocławianie walczą o utrzymanie miejsca w najlepszej ósemce, a głogowianie o utrzymanie w pierwszoligowych rozgrywkach.

Pierwszą partię spotkania od błędu w ataku rozpoczął Bartosz Janeczek 0:1. Zespół gości już na początku meczu miał trudności z serwisem Janusza Górskiego 0:3 oraz Lukasa Tichaczka 2:8. Z kolei gospodarze w dalszej części tej partii pewnie grali w każdym elemencie 13:5 i 16:11. Przyjezdni starali się zmniejszyć dystans do rywali, ale do końca premierowej odsłony grę kontrolowali Gwardziści. Wygraną pewnym atakiem przypieczętował Tim Grozer 25:17.

Drugi set miał zupełnie inny przebieg. Praktycznie od początku do stanu 12:12 drużyny toczyły grę punkt za punkt. Następnie na prowadzenie wysunęli się podopieczni Dominika Walencieja, dzięki dobrej postawie Macieja Polańskiego. Wrocławianie nie mieli zamiaru się poddać. Odrobili straty 21:21. Dobrze zagrywał Grozer, a w bloku nieźle sobie radził Marco Ferreira. Ostatecznie nerwową grę na przewagi, na swoją stronę rozstrzygnęli siatkarze Gwardii 26:24. W dwóch ostatnich akcjach na stronę rywali asa serwisowego posłał Górski.

Podopieczni Krzysztofa Stelmacha poszli za ciosem. W kolejnym secie bardzo szybko narzucili zawodnikom z Głogowa swój rytm gry. Świetnie zagrywał Dawid Woch 6:2. Przyjezdni z kolei nie wystrzegali się prostych błędów. SPS Chrobry do walki próbował poderwać Hubert Węgrzyn 7:8 Kilka akcji drużyny grały równo. Następnie wrocławianie ponownie zaczęli budować swoją przewagę. W ataku nie do zatrzymania był Ferreira 14:12 i 18:15. Chemeko-System Gwardia do końca kontrolowała grę i nie dała rywalom wyrwać sobie z rąk zwycięstwa za trzy punkty. Spotkanie zakończył błąd w polu serwisowym Polańskiego 19:25. 

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101911.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101911.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...