Autor:Katarzyna Porębska, fot. Legia Warszawa
  05.03.2022 godz. 16:51

Sobota z TAURON 1. Ligą: Legia Warszawa - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0


Legia Warszawa pokonała ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:0 (25:14, 25:20, 25:14) w meczu 24. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Bartosz Gomułka. Pierwsze spotkanie tych drużyn również zakończyło się wygraną legionistów 3:0.

W sobotnie popołudnie Legia we własnej hali podjęła ZAKSĘ, która cały czas walczy o utrzymanie na pierwszoligowych parkietach. Klub z Warszawy jest w trudnej sytuacji finansowej. Mimo to, zawodnicy zapowiadają, że będą walczyć do końca.

- Naturalnie chcemy wygrać. Najlepiej za trzy punkty. Zobaczymy, jak się wszystko potoczy, ale myślę, że uda nam się osiągnąć ten cel. Odnośnie play offów, na pewno chcemy dołożyć wszelkich starań, aby móc w nich wystąpić. Jest to trudne ze względu na to, w jakim miejscu teraz się znajdujemy, ale postaramy się wygrać wszystkie spotkania, jakie nam pozostały do końca sezonu zasadniczego - powiedział Bartosz Stępień, przyjmujący Legii.

Początek premierowej odsłony był równy 3:3. Następnie na prowadzenie wysunęli się strzelczanie 6:4. Dobrze zagrywał Ernest Kaciczak. Gospodarze jednak dość szybko doprowadzili do remisu 8:8. A następnie przy serwisie Bartosza Stępnia zaczęli budować swoją przewagę 12:8. W dalszej części goście zaczęli mieć problemy z przyjęciem zagrywek Karola Rawiaka 11:17. Legia małym nakładem sił zwyciężyła do 14. Set błędem w ataku zakończył Kaciczak.

Partię numer dwa od dobrych serwisów rozpoczął Jakub Abramowicz 3:0. Podopieczni Rolanda Dembończyka starali się dotrzymać kroku rywalom. Dobrze blokował Grzegorz Jacznik 5:6. Do tego za dobrą dyspozycję należało pochwalić Wiktora Kłęka 9:9. Do stanu 16:16 drużyny grały równo. Następnie na prowadzenie wysunęli się zawodnicy beniaminka 19:16. Zagrywką punktował Kacper Bobrowski. Warszawianie do końca kontrolowali już sytuację na parkiecie. Dwudziesty piąty punkt dla swojej drużyny zdobył Bartosz Gomułka 25:20.  

Podopieczni Mateusza Mielnika poszli za ciosem. W kolejnym secie dość szybko narzucili rywalom swój rytm gry 11:6. ZAKSA nie miała praktycznie żadnych argumentów, aby nawiązać równorzędną walkę. Legia od początku do końca dyktowała warunki gry. Zwycięstwo za trzy punkty skutecznym atakiem przypieczętował Gomułka 25:14.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101899.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101899.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...