Autor:Katarzyna Porębska/Radio Zachód, fot. Olimpia Sulęcin
  16.02.2022 godz. 10:49

Patryk Cichosz-Dzyga: robimy, co możemy, aby nasza gra wyglądała lepiej


Olimpia Sulęcin w ostatniej kolejce TAURON 1. Ligi Mężczyzn we własnej hali musiała uznać wyższość ZAKSY Strzelce Opolskie, ktora wygrała 3:1. - Robimy, co możemy, aby nasza gra wyglądała jak najlepiej - powiedział Patryk Cichosz-Dzyga, środkowy sulęcinian.

Drużyna z Sulęcina nie ma za sobą łatwego czasu. W jednym czasie kilku zawodników zmagało się z różnymi urazami. Część spotkań sulęcinianie przełożyli na inny termin. Spotkanie 22. kolejki z ZAKSĄ zostało rozegrane zgodnie z planem. Pomimo waleczności oraz ogromnego zaangażowanie gospodarze musieli uznać wyższość ekipy gości.

- Borykamy się z dużymi problemami zdrowotnymi. Mamy trzech zawodników poza składem, a ich sytuacja zdrowotna jest nieciekawa. Robimy, co możemy, aby nasza gra wyglądała jak najlepiej, ale nie zawsze nam to wychodzi - powiedział Patryk Cichosz-Dzyga, środkowy Olimpii.

Wspomniany zawodnik w tym ostatnim ligowym starciu pokazał się z naprawdę dobrej strony.

- Czasami zdarza się coś takiego jak dzień konia. Zawodnik dostaje piłkę i nie ma szans, aby jej nie skończył. Mi akurat taki dzień się przytrafił. Rozmawiałem z Arturem, który dobrze o tym wiedział, więc wykorzystywaliśmy to, kiedy tylko mogliśmy. Dzięki temu odciążaliśmy skrzydła. Jak środkowy dostaje więcej piłek, to zawodnik po drugiej stronie siatki musi go pilnować, a wtedy jest spóźniony na skrzydła. Niestety tym razem nie wystarczyło nam to do zwycięstwa - zakończył środkowy.

Już jutro Olimpia Sulęcin we własnej hali podejmie drużynę Mickiewicza Kluczbork w ramach 23. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

POWIĄZANE INFORMACJE

...