Autor:Katarzyna Porębska/KPS Siedlce, fot. BBTS Bielsko-Biała
  14.02.2022 godz. 09:20

Mateusz Grabda: chcieliśmy podtrzymać dobrą passę


KPS Siedlce uleg na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała w meczu 22. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Tym samym została przerwana seria zwycięstw siedleckiej drużyny. - Chcieliśmy podtrzymać dobrą passę - powiedział Mateusz Grabda, trener siedlczan.

Przed pierwszymg gwizdkiem czwartkowego spotkania KPS plasował się na czwartwej lokacie, a bielszczanie na pierwszej. Mimo, że w roli faworyta stawiani byli podopiecznie Harry'ego Brokkinga, przyjezdni nie mieli zamiaru tanio sprzedać skóry. Choć przegrali w trzech setach, to należy podkreślić, że zawiesili drużynie z Bielska-Białej wysoko poprzeczkę.

- Jadąc do Bielska-Białej mieliśmy świadomość tego, że jedziemy na bardzo trudny teren. To drużyna, która prezentuje się w tym sezonie naprawdę bardzo dobrze. Ma swoich szeregach klasowych zawodników - powiedział szkoleniowiec KPS-u.

I dodał - Oczywiście, że chcieliśmy podtrzymać dobrą passę i wygrać ten mecz. Z takim nastawieniem jechaliśmy na ten mecz. Dobrze trenujemy. Chlopaki dają z siebie wszystko. Również w tym spotkaniu daliśmy z siebie wszystko. Tak naprawdę poza pierwszym setem, który przegraliśmy do 16 pozostałe partie mogły się podobać kibicom.

W drugim i trzecim secie siatkarze z Siedlec grali jak równy z równym, a o zwycięstwie BBTS-u zadecydowała chłodna głowa w końcówkach partii.

- W drugim i trzecim secie wykazaliśmy się dużym sercem do walki. To było widać na boisku. Chcieliśmy zwyciężyć. W tej drugiej części o tym, że przegraliśmy zaważyła gra w końcówce. W trzeciej odsłonie z kolei na boisku pojawiła się ekipa, która do tej pory miała mniej szans na grę. W warunkach meczowych pokazali się z naprawdę dobrej strony - podkreślił sternik siedlczan.

Zespół KPS-u od poniedziałku wznawia treningi, aby odpowiednio przygotować się do kolejnych spotkań. Najbliższy mecz siedlczanie rozegrają 26 lutego. We własnej hali podejmią Olimpię Sulęcin. Będzie to zaległy pojedynek 18. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

- Od poniedziałku wracamy do treningów. Mamy trochę spokojniejszy tydzień, jesli mowa o meczach. W najbliższą sobotę mamy wolną kolejkę. Możemy spokojnie potrenować. na porannych treningach skupimy się na elementach technicznych, a po południu na konkretnych fragmentach gry. Bedziemy robili wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnych ligowych meczów i zdobywać punkty - zakończył Grabda.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy