Autor:KP/Polski Cukier Avia Świdnik, fot. Polski Cukier Avia Świdnik
  08.02.2022 godz. 12:49

Mateusz Rećko: obroniliśmy halę w Świdniku


W 21. kolejce TAURON 1. Ligi Mężczyzn Polski Cukier Avia Świdnik pokonał lidera rozgrywek, BBTS Bielsko-Biała 3:2. Tym smaym świdniczanie zrewanżowali się rywalom za porażkę z pierwszej części sezonu. - Obroniliśmy halę w Świdniku - powiedział po spotkaniu Mateusz Rećko, MVP tego ligowego starcia.

Ten sobotni mecz toczył się ze zmiennym szczęściem dla obu ekip. Zwycięzcę wyłonił tie-break, w którym lepsi okazali się podopieczni Witolda Chwastyniaka.

- Tie-break rządzi się swoimi prawami. Czasem jedna, dwie przypadkowe akcje mogą zdecydować o wyniku. Na szczęście udało nam się i kolejny raz obroniliśmy halę w Świdniku. Po przegranym, trzecim secie nie poddaliśmy się, wręcz przeciwnie. Wiedzieliśmy, że byliśmy bardzo blisko, że długo walczyliśmy o tego seta i że w kolejnym musimy dołożyć jeszcze więcej starań - powiedział atakujący Avii Świdnik.

I dodał - Śmialiśmy się z chłopakami z Bielska-Białej, że nasze spotkania zawsze muszą tak wyglądać i kończyć się piątym setem. Myślę, że jest to fajne dla kibiców, których znów przyszło sporo i dopingiem ponieśli nas do zwycięstwa, za co serdecznie im dziękujemy. Mam nadzieję, że im się podobało, bo nam na pewno.

W następnej kolejce świdniczanie zagrają na wyjeździe z zespołem SMS PZPS Spała. Początek w sobotę, o godzinie 17.00. Najbliższy domowy mecz Avia zagra w niedzielę 20 lutego o godzinie 17.00. Wówczas podopieczni Witolda Chwastyniaka podejmą BKS Visłę Proline Bydgoszcz.

POWIĄZANE INFORMACJE

...