Autor:Katarzyna Porębska, fot. AZS AGH Kraków
  05.02.2022 godz. 16:44

Sobota z TAURON 1. Ligą: AZS AGH Kraków - Olimpia Sulęcin 3:0


AZS AGH Kraków pokonał Olimpię Sulęcin 3:0 (25:16, 25:19, 25:23) w meczu 21. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Dawid Dulski. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną Akademików, ale wtedy zwyciężyli 3:2.

W sobotnie popołudnie krakowski zespół we własnej hali podjmował sulęcinian. Pierwsze spotkanie tych drużyn było niezwykle emocjonujące i zacięte. Należy jednak zaznaczyć, że drużyna gości przyjechała do grodu Kraka w okrojonym, dziesięcioosobowym składzie z powodu drobnych niedyspozycji i kontuzji zawodników.

- Forma moich rozgrywających rośnie z treningu na trening. Do Krakowa przyjechaliśmy w dziesięciu, ponieważ w naszym zespole pojawiło się kilka dobrych niedyspozycji, m.in. przeziębienia i drobne kontuzje. Mimo braku pełnego składu przyjechaliśmy walczyć o punkty. AZS AGH to młody, ale bardzo ambitny zespół. Niekiedy bardzo mocno ryzykuje na zagrywce i gra technicznie. Mają poukładaną grę. Myślę, że w sobotę ta ekipa niczym nas nie zaskoczy. Jednak musimy być w pierwszej kolejności skoncentrowani na naszej postawie. Jeśli my zagramy na swoim poziomie, zarówno w polu serwisowym, w systemie blok-obrona, to rywal będzie miał bardzo mocno utrudnioną grę - powiedział Łukasz Chajec, trener Olimpii.

Pierwsza partia spotkania lepiej zaczęła się dla gospodarzy. Od początku dobrze serwował Hubert Piwowarczyk 4:1. Sulęcinianie w tym secie mieli spore problemy z organizacją swojej gry. Nie wystrzegali się też prostych błędów, zwłaszcza w ataku 3:6. AZS AGH należało pochwalić za dobre czytanie gry rywali i ustawianie szczelnego bloku 10:6. W połowie tej części spotkania siatkarze Olimpii mieli trudności z przyjęciem serwisów Karola Borkowskiego 10:16. Akademicy do końca kontrolowali grę, wygrywając tę premierową odsłonę do 16. Ostatni punkt skutecznym atakiem z prawego skrzydła zdobył Dawid Dulski.

Podopieczni Andrzeja Kubackiego poszli za ciosem. W kolejnej partii dość szybko wypracowali sobie kilka oczek przewagi 4:1. Przyjezdnym nie można było odmówić waleczności. Jednak pojedyncze udane ataki Grzegorza Turka oraz Tomasza Polczyka nie wystarczyły, aby nawiązać równą walkę 8:13 i 10:16. Akademicy podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie, tak i w tym do końca dyktowali warunki gry. Tę partię asem serwisowym zakończył Adam Miniak 25:19.

Trzecia część sobotniego meczu była najbardziej wyrównana. Podopieczni Łukasza Chajca dużo lepiej ją zaczęli. W polu serwisowym z dobrej strony pokazał się Michał Wójcik 4:2. Gospodarze jednak dość szybko doprowadzili do remisu 4:4, dzięki pewnej grze Dulskiego. Od tego momentu do końca już seta obie drużyny grały punkt za punkt, wystrzegając się prostych błędów. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali krakowscy siatkarze. Najpierw skutecznym atakiem popisał się Dulski, a chwilę później blokiem Kajetan Tokajuk zatrzymał zagranie Michała Godlewskiego 25:23.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101869.html#pktvspkt

Statystki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101869.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy