Autor:Katarzyna Porębska, fot. ZAKSA Strzelce Opolskie
  05.02.2022 godz. 16:40

Sobota z TAURON 1. Ligą: ZAKSA Strzelce Opolskie - Mickiewicz Kluczbork 2:3


ZAKSA Strzelce Opolskie przegrał z Mickiewiczem Kluczbork 2:3 (15:25, 23:25, 25:22, 25:21, 13:15) w meczu 21. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Jan Siemiątkowski. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się również wygraną kluczborczan, ale wtedy zwyciężyli 3:0.

Dla obu drużyn to było bardzo ważne punkty. Zajmują ostatnie miejsca w tabeli i są zagrożeni spadkiem z TAURON 1. Ligi. Teraz każdy wywalczony punkt jest na wagę złota.

- Dla nas teraz każdy rywal jest dobry na zbieranie punktów. Wszystko jest w naszych rękach i głowach - powiedział Krystian Walczak, atakujący ZAKSY.

Dwie pierwsze partie spotkania należały do Mickiewicza. Goście punktowali bardzo pewnie w każdym elemencie. Siatkarze ZAKSY mieli bardzo duże problemy, żeby zatrzymać Jana Siemiątkowskiego czy Dawida Bułkowskiego. Drużyna z Kluczborka bardzo pewnie wygrała premierową odsłonę do 15. W drugim secie końcówka była dużo bardziej zacięta, ale na swoją stronę rozstrzygnęli ją kluczborczanie. Zwycięstwo pewnym atakiem przypieczętował wspomniany Siemiątkowski.

Drużyna ze Strzelec Opolskich ani myślała składać broń. W kolejnych dwóch setach to strzelczanie narzucili rywalom swój rytm gry i w bardzo dobrym stylu wygrali odpowiednio trzeciego i czwartego seta do 22 i 21. Warto odnotować dobrą grę Wiktora Kłęka oraz Grzegorza Wójtowicza.

Tie-break lepiej zaczęli zawodnicy Mickiewicza. W polu serwisowym dobrze się spisywał Bułkowski 6:3. Przed zamianą stron podopieczni Rolanda Dembończyka zmniejszyli dystans do trzech oczek 5:8. Do końca toczyła się dość równa gra, ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni 15:13. 

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101868.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101868.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...