Autor:KP/Polski Cukier Avia Świdnik, fot. Polski Cukier Avia Świdnik
  04.02.2022 godz. 20:55

Witold Chwastyniak: musimy punktować u siebie


W ramach 20. kolejki TAURON 1. Ligi siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik wyjechali do Będzina na spotkanie z miejscowym MKS-em. Gospodarze udanie zrewanżowali się żółto-niebieskim pokonując ich 3:1 (21:25, 25:16, 25:19, 25:20). Teraz świdniczanie przygotowują się do sobotniego domowego spotkania z BBTS Bielsko-Biała.

– Udał się rewanż Będzinowi. To kolejny mecz, który pokazał, że na dużej hali mamy problemy z zagrywką. Dużo zagrywek zepsutych, nie robimy nią krzywdy rywalom. Przez to nasz blok nie funkcjonuje tak, jakbyśmy chcieli i tak, jak się prezentujemy w tym elemencie na mniejszych halach. Inna sprawa, że Będzin zagrał naprawdę bardzo dobre spotkanie. Już podczas analizy widzieliśmy, że są w znakomitej formie - powiedział Witold Chwastyniak.

I dodał - Według mnie, w tej chwili są głównym faworytem do awansu. Nie pompują balonika, a konsekwentnie pokazują to na boisku.

Co zaważyło na zwycięstwie rywali? - Nie tylko zagrywka decydowała o wyniku, ale i słabsza postawa Kamila Durskiego, dla którego ta duża hala nie była zbyt wygodna. Pojechaliśmy w lekko okrojonym składzie i przez nieobecność Łukasz Walawendera, Kamilowi zabrakło chwili, by odsapnąć, by popatrzeć na grę z boku. Nie mam więc do niego pretensji, przeciwnik był bardzo mocny i wymagający. Przed spotkaniem jeden punkt braliśmy w ciemno, niestety zdobyć go się nie udało.

Przez całe spotkanie siatkarze Polskiego Cukru Avii mogli liczyć na doping oddanych kibiców. - Chciałbym też w imieniu drużyny podziękować wspaniałym kibicom, którzy przyjechali dopingować nas w Będzinie. Szkoda, że nie udało nam się wygrać i przysporzyć więcej radości. Będziemy chcieli im to wynagrodzić w sobotę. Pokazali, że przyjeżdżając grupą 30-osobową można stworzyć niezły hałas, nawet na tak dużej hali - wyznał trener.

W sobotę świdniczanie we własnej hali podejmą BBTS. Aktualnego lidera klasyfikacji. - Teraz skupiamy się już na kolejnym meczu, z równie wymagającym przeciwnikiem, który przyjedzie podrażniony porażką z Norwidem Częstochowa. Musimy punktować u siebie, bo ósemka jest w tym sezonie niezwykle ciasna - zakończył Chwastyniak.
 
Początek meczu o godzinie 17:00. Bilety na spotkanie można kupić jedynie na stronie www.avia-swidnik.pl/sklep.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy