Autor:KP/Chemeko-System Gwardia Wrocław, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  02.02.2022 godz. 14:08

Pokonać Bydgoszcz na własnym terenie! – Gwardia wraca do gry


W czwartkowy wieczór Chemeko-System Gwardia Wrocław we własnej hali podejmie BKS Visłę Proline Bydgoszcz w ramach 21. kolejki TAURON 1. ligi Mężczyzn. Wrocławianie w weekend, ze względu na przypadki zakażenia koronawirusem, nie zagrali swojego meczu z SMS PZPS Spała.

Bydgoszczanie przyjadą do Wrocławia w roli faworyta. Zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli, zaś Gwardia, która uzbierała dotąd 33 punkty – o sześć mniej od czwartkowych rywali – plasuje się na 7. miejscu. Atmosfera w zespole prowadzonym przez Rainera Vassiljeva jest jednak dobra. Gwardziści po zaciętym boju przegrali ostatnio z BBTS-em Bielsko-Biała 2:3, ale drużyna wierzy, że cierpliwość przyniesie pożądane efekty.

- Ostatnio sporo pracujemy nad naszą cierpliwą grą w ataku i wydaje mi się, że powoli zaczynamy to przekładać na postawę na boisku. Wiemy na co nas stać, więc wyrównane spotkanie z liderem jeszcze bardziej nas w tym utwierdziło. Cały czas ciężko trenujemy, aby każdy następny mecz był lepszy w naszym wykonaniu – mówi libero Gwardii, Adrian Mihułka.

Będzie to drugie starcie z Visłą Bydgoszcz w tym sezonie. 22 października wrocławianie na wyjeździe musieli uznać wyższość rywali przegrywając 2:3. Spotkanie było popisem Damiana Wierzbickiego – byłego zawodnika Gwardii, który obecnie występuje w Bydgoszczy.

Dla Wierzbickiego czwartkowe spotkanie będzie więc powrotem na stare śmieci. 29-letni atakujący w sezonie 2020/21 bronił barw Gwardii. - Staramy się cały czas patrzeć przed siebie i gromadzić jak najwięcej punktów przed fazą play off. Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra i już myślimy o kolejnym spotkaniu – dodaje Mihułka.

Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:30. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport Extra.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy