Autor:Katarzyna Porębska/SPS Chrobry Głogów, fot. KRISPOL Września
  31.01.2022 godz. 17:36

Krzysztof Antosik: wygraliśmy zasłużenie

SPS Chrobry Głogów pokonał na wyjeździe KRISPOL Września 3:1 w meczu 20. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Wygraliśmy zasłużenie - powiedział Krzysztof Antosik, MVP sobotniego starcia.

Ostatni mecz wrześnian i głogowian lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Siatkarze KRISPOL-u w pierwszej partii dość szybko narzucili przyjezdnym swój rytm gry. Gospodarze dość pewnie wygrali do 18. Jednak w kolejnych setach role się odwróciły. To SPS Chrobry prezentował dużo lepszy poziom sportowy. Co ważne, w końcówkach zawodnicy beniaminka zachowali chłodną głowę i zamknęli spotkanie w czterech setach.

- To był naprawdę świetny mecz. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy też kibiccom za niesamowite wsparcie. Walczyliśmy tak naprawdę od samego początku. Po pierwszym secie się nie załamaliśmy. Wiedzieliśmy, że punkty nadal są do podniesienia z parkietu - powiedział rozgrywający SPS Chrobrego.

Kluczowy dla sobotniego pojedynku była czwarta partia. - Czwarty set też był trudny, rywale do mniej więcej połowy się trzymali - zauważył kapitan głogowian.

Drużyna z Głogowa cały czas walczy, aby uniknąć strefy spadkowej. - Wygraliśmy zasłużenie wykorzystaliśmy trochę gorszą dyspozycję KRISPOL-u. Wracamy szczęśliwi do domu z trzema punktami. W niedzielę odpoczęliśmy, a od poniedziałku myślimy już o Legii Warszawa - zakończył Krzysztof Antosik.