Autor:Katarzyna Porębska, fot. Mickiewicz Kluczbork
  29.01.2022 godz. 17:52

Sobota z TAURON 1. Ligą: Mickiewicz Kluczbork - BKS Visła Proline Bydgoszcz 0:3


Mickiewicz Kluczbork przegrał z BKS Visła Proline Bydgoszcz 0:3 (19:25, 22:25, 21:25) w meczu 20. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Jan Galabov. Bydgoszczanie po raz drugi w rundzie zasadniczej pokonali kluczborczan. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną siatkarzy znad Brdy również 3:0.

Przed rozpoczęciem tego pojedynku w roli faworyta stawiani byli bydgoszczanie, którzy są znacznie wyżej sklasyfikowani w tabeli.  Kilka dni temu siatkarze BKS Visły Proline bardzo pewnie pokonali SMS PZPS Spałę bez straty seta. Kluczborczanie natomiast cały czas walczą, aby ucieć z miejsc zagrożonych spadkiem z 1. Ligi. W ostatnią sobotę na wyjeździe w dobrym stylu pokonali krakowskich Akademików i liczyli na podtrzymanie zwycięskiej passy.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku rozpoczął Jan Siemiątkowski 1:0. Do połowy tej premierowej odsłony meczu toczyła się dość równa gra 9:9. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi 14:14. Dopiero kiedy w polu serwisowym gości pojawił się Michał Masny, BKS Visła Proline odskoczyła na kilka oczek 18:14. Od tego momentu do końca już warunki gry dyktowali siatkarze znad Brdy, którzy wygrali do 19.

Drugi set to kopia wcześniejszego. Do stanu 13:13 gra toczyła się punkt za punkt. Po stronie Mickiewicza bardzo dobrze w ataku spisywał się Bartosz Schmidt, a przyjezdnych Jan Galabov. Kilka prostych błędów po stronie siatkarzy z Opolszczyzny sprawiły, że na prowadzenie wysunęła się ekipa z Bydgoszczy 18:16. Podopieczni Mariusza Łysiaka walczyli do końca. Wyrównali wynik 18:18, ale końcówka należała już do bydgoszczan 25:22. Dwudziesty piąty punkt zdobył Łukasz Owczarz.

W trzecie odsłonie sobotniego meczu szala przechylała się to na jedną, to na drugą stroną. Przez moment niezanacznie prowadzili kluczborczanie 8:7, a chwilę później przewagę mieli podopieczni Marcina Ogonowskiego 11:12. W połowie seta serią dobrych zagrywek popisał się Wojciech Kaźmiarczak. Gospodarze mieli problem, żeby utrzymać dobre przyjęcie 12:16. Zawodnicy BKS Visły Proline do końca kontrolowali sytuację na parkiecie 20:17. Zwycięstwo w trzech setach skutecznym atakiem z lewego skrzydła przypieczętował Antoni Kwasigroch 25:21.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101860/tour/2021.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101860/tour/2021.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy