Autor:KP/AZS AGH Kraków, fot. AZS AGH Kraków
  21.01.2022 godz. 11:46

W grodzie Kraka Akademicy podejmą Mickiewicza


Już w najbliższą sobotę Akademicy podejmą na własnym terenie drużynę z Kluczborka, która obecnie zajmuje trzynastą lokatę w tabeli TAURON 1. Ligi. Zawodnicy z Krakowa prezentują się bardzo dobrze w ostatnich tygodniach, a mecz z rywalem z dolnej części tabeli budzi nadzieję na kolejne styczniowe zwycięstwo. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 19. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

Drużyna Mickiewicza Kluczbork rozegrała dotychczas osiemnaście spotkań, z których wygrała sześć. Były to zwycięstwa ze Lechią Tomaszów Mazowiecki, Strzelcami Opolskimi, Norwidem Częstochowa, Chrobrym Głogów, zaskakująca wygrana z BBTS-em Bielsko-Biała na początku stycznia oraz ze Spałą w ostatniej kolejce. Widać więc, że zespołu z Opolszczyzny nie wolno lekceważyć, bo jest to ekipa, która może urywać punkty nawet najwyżej notowanym pierwszoligowcom. Warto dodać, że Kluczbork był jedną z nielicznych drużyn, które reprezentowały TAURON 1. Ligę na parkietach 2. rundy Pucharu Polski, do której dostał się po wygranej z Olimpią Sulęcin.

Przed Mickiewiczem stoi jednak trudne zadanie, bowiem Akademicy są drużyną, która jako jedyna w lidze wygrała wszystkie trzy spotkania od początku roku i liczą na podtrzymanie dobrej passy.

Pierwsze starcie między tymi zespołami w tym sezonie przyniosło zdecydowane zwycięstwo drużynie z Krakowa, która na wyjeździe wygrała 3:0. Natomiast w poprzednich rozgrywkach oba spotkania zakończyły się wynikiem 3:1. W Krakowie zwyciężyli wówczas Akademicy, a w Kluczborku trzy punkty zatrzymał Mickiewicz. Już w sobotę przekonamy się jakim rezultatem zakończy się kolejne spotkanie między tymi zespołami.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...