Autor:Katarzyna Porębska, fot. Legia Warszawa
  19.01.2022 godz. 10:37

Bartosz Tomczak: chcemy pokazać się z jak najlepszej strony


W środowe popołudnie Legia Warszawa we własnej hali podejmie Jastrzębski Węgiel w ramach II rundy TAURON Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022. - To będzie dla nas nagroda za wszystkie miesiące dotychczasowej pracy. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i grać bez żadnej presji. Będziemy chcieli pokazać naszym kibicom i sympatykom, że nieważne kto jest po drugiej stronie siatki, my będziemy w każdym meczu dawać z siebie wszystko - powiedział Bartosz Tomczak, libero warszawskiej drużyny.

TAURON 1.LIGA: Po dość wyrównanym spotkaniu pokonaliście w sobotę Norwid Częstochowa 3:2, zapisując tym samym na swoim koncie dziesiąte zwycięstwo. Od początku praktycznie sezonu udowadniacie, że jesteście tylko beniaminkiem z nazwy.

BARTOSZ TOMCZAK: Początek ligi był dla nas trudny, ponieważ musieliśmy troszeczkę okrzepnąć w tej lidze. Jednka, gdy już złapaliśmy swój rytm gry to pokazujemy, że walczymy w każdym meczu o zwycięstwo. Spotkanie z Norwidem Częstochowa rozgrywało się w elemencie zagrywki i przyjęcia. To była twarda, męska gra. Na szczęście z happy endem dla nas.

W środę czeka was wyjątkowe spotkanie II rundy TAURON Pucharu Polski, czyli mecz z Jastrzębskim Węglem. To ogromne wydarzenie dla was, a także kibiców. Jakie założenia macie przed tym spotkaniem?
BARTOSZ TOMCZAK: To będzie dla nas nagroda za wszystkie miesiące dotychczasowej pracy. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i grać bez żadnej presji. Będziemy chcieli pokazać naszym kibicom i sympatykom, że nieważne kto jest po drugiej stronie siatki, my będziemy w każdym meczu dawać z siebie wszystko.

Ostatnie dni są bardzo intensywne dla waszej drużyny. W sobotę rozegraliście jedno, długie spotkanie z częstochowianami. W środę mecz z mistrzem Polski, a w sobotę powrót na parkiety 1. Ligi i starcie z Polskim Cukrem Avią Świdnik. W Świdniku zapowiada się również zacięta walka. Mam rację?
BARTOSZ TOMCZAK: To prawda, ale jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie na ten okres. Rozgrywki 1. Ligi są dla nas priorytetem i mecz w Świdniku jest bardzo ważny. Zdajemy sobie sprawę, że zespół Avii bardzo dobrze gra we własnej hali, dlatego będziemy musieli się mocno napracować, aby wywieźć komplet punktów.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy