Autor:Katarzyna Porębska/AZS AGH Kraków, fot. AZS AGH Kraków
  16.01.2022 godz. 13:03

Adam Miniak: ważne, że udało się nam wrócić do naszej gry


AZS AGH Kraków po raz drugi w tym sezonie pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2. W sobotę Akademicy nie pozwolili rywalom zrewanżować się za porażkę z pierwszej części rozgrywek TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Po dwóch nieco słabszych setach w naszym wykonaniu podnieśliśmy się i poprawiliśmy zagrywkę. To sprawiło, że mieliśmy nad rywalami przewagę - powiedział Adam Miniak, środkowy krakowskiej drużyny.

Za podopiecznymi Andrzeja Kubackiego bardzo dobre, a przede wszystkim zwycięskie spotkanie w ramach 18. kolejki TAURON 1. Ligi. Krakowscy siatkarze we własnej hali pokonali tomaszowian 3:2. Choć warto zaznaczyć, że szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Ostatecznie w tie-breaku chłodną głowę zachowali gospodarze, wygrywając do 11.

- Ważne, że udało się nam wrócić do naszej gry. Po dwóch nieco słabszych setach w naszym wykonaniu podnieśliśmy się i poprawiliśmy zagrywkę. To sprawiło, że mieliśmy nad rywalami przewagę - powiedział Adam Miniak.

Środkowy przez ostatnie lata reprezentował barwy Lechii. Czy to sprawiło, że spotkanie z byłym klubem było wyjątkowe?

- Nie ma większych sentymentów. To był kolejny mecz, który musieliśmy rozegrać. Wyszedłem na to spotkanie jak na każde inne. W pełni skoncentrowany na grze mojej drużyny. Chce je wygrać i to się dla mnie tylko liczy. Nie zastanawiam się nad tym, czy to jest mój były klub. Podchodzę do tego bez sentymentów - wyznał środkowy.

Kolejne ligowe spotkanie Akademicy rozegrają 22 stycznia. We własnej hali podejmą Mickiewicza Kluczbork.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...