Autor:Katarzyna Porębska, fot. AZS AGH Kraków
  15.01.2022 godz. 16:55

Sobota z TAURON 1. Ligą: AZS AGH Kraków - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2


AZS AGH Kraków wygrał z Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:2 (25:17, 21:25, 19:25, 25:22, 15:11) w ostatnim sobotnim meczu 18. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Dawid Dulski. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się również wygraną Akademików 3:2.

Pierwsze spotkanie między tymi zespołami w trwającym sezonie odbyło się pod koniec listopada. Wówczas, po wyrównanej rywalizacji to Akademicy odnieśli zwycięstwo i zabrali z Areny Lodowej dwa punkty do Krakowa. Przed pierwszym gwizdkiem w roli faworyta należało postawić tomaszowian, którzy w ligowej tabeli zajmowali wysoką 4. lokatę. Siatkarze z grodu Kraka plasowali się na 10. pozycji. Choć w tych pierwszoligowych rozgrywkach nikogo nie można lekceważyć. Podopieczni Andrzeja Kubackiego prezentują w ostatnich ligowych meczach naprawdę dobry poziom sportowy. Należy spodziewać się zaciętej walki o każdy punkt.

Nie brakowało emocji i zaciętej walki podczas tego sobotniego starcia. Szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Ostatecznie w tie-breaku lepsi okazali się Akademicy. Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrał Dawid Dulski, który odebrał w pełni zasłużoną nagrodę MVP.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101851.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101851.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy