Autor:Katarzyna Porębska, fot. Piotr Sumara
  15.01.2022 godz. 16:44

Sobota z TAURON 1. Ligą: KRISPOL Września - Polski Cukier Avia Świdnik 2:3


KRISPOL Września przegrał z Polskim Cukrem Avią Świdnik 2:3 (21:25, 16:25, 25:15, 25:11, 12:15) w meczu 18. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną świdniczan, ale wtedy zwyciężyli 3:0. MVP spotkania został Jakub Urbanowicz.

Przed pierwszym gwizdkiem obie drużyny dzieliły tylko dwa punkty. Gospodarze z dorobkiem 28 oczek zajmowali 9. lokatę, a goście z 30 punktami byli na 6. miejscu. Warto zwrócić uwagę, że obie ekipy potrafią rozegrać świetne spotkanie bez straty seta, a także ponieść niespodziwaną porażkę. Są momenty, kiedy pojawiają się problemy z utrzymaniem równej dyspozycji. Wrześnianie w to sobotnie popołudnie chcieli zrewanżować się rywalom za porażkę z pierwszej części rozgrywek. Jednak przyjezdni nie mieli zamiaru ułatwić im tego zadania.

- Czeka nas trudny mecze we Wrześni, która jest na fali zwycięstw. Każdy punkt przywieziony stamtąd będzie bardzo cenny - powiedział Witold Chwastyniak, trener Polskiego Cukru Avii.

Szkoleniowiec gości miał rację przed pierwszym gwizdkiem, że mecz we Wrześni będzie znacznie trudniejszy, niż ten z początku sezonu. Pierwsze dwie partie rozgrywane były pod kontrolą świdniczan, którzy zwyciężyli do 21 i 16. Wrześnianie jednak nie mieli zamiaru tanio sprzedać skóry. W kolejnych dwóch partiach zagrali świetnie w ataku oraz wzmocnili zagrywkę. To pozwoliło im zwyciężyć do 15 i 11.

Tie-break był dośc wyrównany, ale ostatnie więcej zimnej krwi zachowali siatkarze ze Świdnika, wygrywając do 12 i całym meczu 3:2.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101849.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101849.html#stats 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy