zw. E lub F
··· ···
zw. E lub F

Czwartek z TAURON 1. Ligą: Mickiewicz Kluczbork - SMS PZPS Spała 3:1

Mickiewicz Kluczbork pokonał SMS PZPS Spałę 3:1 (25:23, 23:25, 25:16, 25:21) w meczu inaugurującym 18. kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Artur Pasiński. To udany rewanż kluczborczan, bowiem pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną spalskiej drużyny.

Patrząc na tabelę wydawać by się mogło, że faworytem starcia będą kluczborczanie. Jednak w pierwszej rundzie to właśnie spalska młodzież zwyciężyła w trzech setach. Gospodarze za cel postawili sobie rrewanż w tym starciu.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego bloku rozpoczął Łukasz Zimoń, który zatrzymał atak Kamila Szymendery 1:0. Chwilę później skutecznym atakiem ze środka popisał się Jakub Majchrzak 1:1. Szybko jednak goście wyszli na prowadzenie 7:4. Przyjezdni dobrze przyjmowali i spisywali się w kontrataku, m.in. Kacper Ratajewski. Z kolei kluczborczanie mieli spore trudności, aby przebić się przez szczelny blok rywali 5:9. Mickiewicz nie miał zamiaru składać broni. Serią świetnych zagrywek popisał się Kacper Popik 10:10. Od tego momentu zespoły grały dość równo 13:13. W połowie tej premierowej odsłony proste błędy zaczęli popełniać podopieczni Michała Bąkiewicza 13:16. Gospodarze do końca kontrolowali sytuację na parkiecie, choć spalskiej drużynie nie można było odmówić waleczności. Tę część spotkania zakończył błąd w polu serwisowym Piotra Śliwki 23:25.

Drugi set od prowadzenia zaczął SMS PZPS 3:0. Bardzo dobrze w polu serwisowym spisywał się Majchrzak oraz Ratajewski 5:1. Podopieczni Mariusza Łysiaka nie potrafili ustabilizować swojej gry 4:8. Z kolei przyjezdni mogli pochwalić się dobrą skutecznością w ataku 11:6 i 15:11. Dopiero w połowie tej partii kluczborczanie zmniejszyli dystans 13:15, a następnie doprowadzili do remisu 16:16. Do końca toczyła się dość równa gra. W najważniejszych akcjach spokój zachowali goście 25:23. W ostatniej akcji Nowak zatrzymał blokiem atak Konrada Muchy.

Początek czwatej partii była dość równa 4:4 i 6:6. Dopiero, kiedy w po stronie Mickiewicza w polu serwisowym pojawił się Łukasz Zimoń siatkarze z Kluczborka zaczęli budować swoją przewagę 13:10. W drugiej części spalska młodzież miała bardzo duże trudności z przyjęciem zagrywek Muchy. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli pewnie 25:16.

Czwarta odsłona spotkania zaczęła się od równej gry obu ekip 2:2. Chwilę później dobrym serwisem popisał się Śliwka 5:2. Niestety kontuzji już na początku tego seta Szymendera. Zastąpił go na parkiecie Jakub Olszewski. W dalszej części drużynę ze Spały kontynuowała swoją dobrą, a przede wszystkim skuteczną grę 13:8. Jeśli ktoś sądził, że kluczborczanie poddadzą się bez walki - ten był w błędzie. Dzięki wzmocnionej zagrywce doprowadzili do remisu 18:18. Do końca toczyła się emocjonująca walka, którą ostatecznie na swoją stronę rozstrzygnęli zawodnicy Mickiewicza 25:21.