Autor:KP/Polski Cukier Avia Świdnik, fot. Polski Cukier Avia Świdnik
  12.01.2022 godz. 14:01

Trudna przeprawa świdniczan


W spotkaniu 17. kolejki TAURON 1. Ligi siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik podjęli Olimpię Sulęcin. Świdniczanie szybko zmazali plamę po porażce w Strzelcach Opolskich i pewnie pokonali rywali 3:0 (25:16, 25:20, 25:23). Tym samym awansowali na szóste miejsce w ligowej stawce.

– Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie, bo Sulęcin ma w tym sezonie fajny skład. Mają problemy, bo wypadł im podstawowy rozgrywający, jednak takie ma wiele drużyn. My w Strzelcach Opolskich też nie wyglądaliśmy zbyt dobrze ze względu na kilka urazów. Czasem wylewa się na nas fala hejtu, ale tak, jak wielokrotnie powtarzałem, w tej lidze każdy może wygrać z każdym. Nikt nie trenuje i nie wychodzi na boisko po to, by odpuścić jakiś mecz. Nie zawsze mamy na tyle zdrowia, by wygrać, a po drugiej stronie też jest przeciwnik, który jak każdy w tej lidze grać potrafi. Dodatkowo nie jest tajemnicą, że we własnej hali gra się lepiej. Widać to było także w sobotę. W środę zawodnicy mieli przyjęcie na poziomie 30%, teraz około 60% dodatkowo przy dobrej zagrywce. To jest podstawa dzisiejszej siatkówki. Cieszy zwycięstwo, które pozwala nam zachować kontakt z czołówką. Do optymalnej formy jeszcze nam trochę brakuje, ale szacunek dla chłopaków, że po przegranej w Strzelcach potrafili się zebrać. Teraz czeka nas trudny wyjazd do Wrześni, która jest na fali zwycięstw. Każdy punkt przywieziony stamtąd będzie bardzo cenny – podsumował trener Witold Chwastyniak.

Wyjazdowe spotkanie z KRISPOL-em Września zaplanowano na najbliższą sobotę. Początek o godzinie 17:00. Najbliższy domowy mecz żółto-niebieskich odbędzie się 19 stycznia, o godzinie 18:00. Będzie to 1/8 TAURON Pucharu Polski z czołową drużyną PlusLigi, Aluron CMC Warta Zawiercie. Zostało już niewiele biletów, także nie zwlekajcie do ostatniej chwili i kupujcie wejściówki na www.avia-swidnik.pl/sklep.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy