Autor:Katarzyna Porębska/Radio Zachód, fot. Olimpia Sulęcin
  06.01.2022 godz. 11:41

Łukasz Chajec: rywale wykorzystali nasze błędy


Olimpia Sulęcin przegrała z Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 w meczu 16. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Rywale wykorzystali nasze błędy - powiedział Łukasz Chajec, trener sulęcinian.

Zespół z Sulęcina już raz w tym sezonie ligowym pokonał częstochowski Norwid 3:1. Przed pierwszym gwizdkiem gospodarze chcieli powtórzyć ten wynik. Jednak rywale wyciągnęli wnioski z porażki i rozegrali naprawdę dobry mecz, zwyciężając 3:1.

- W pierwszych dwóch setach rywale prowadzili dwoma, trzema punktami. Byliśmy blisko przeciwników, ale nie graliśmy tego, co powinniśmy. Wpadło nam kilka prostych piłek, co nas zdeprymowało. Potem walka się wyrównała. W trzeciej partii graliśmy lepiej i wygraliśmy. Z kolei w czwartej odsłonie prowadziliśmy do połowy, a potem nie wykorzystaliśmy kilku kontr i uciekł nam ten mecz - powiedział Maciej Krysiak, przyjmujący Olimpii.

Szkoleniowiec sulęcinian zwrócił uwagę na dużą ilość błędów własnych oraz niezbyt sukteczną zagrywkę.

- Zawsze jak przystępuję do meczu, to zawsze chcę wygrać. W pierwszych dwóch setach nie mieliśmy praktycznie ani zagrywki, ani bloku. Do tego doszło dużo naszych prostych błędów. Te dwa pierwsze sety zagraliśmy naprawdę słabo, a przeciwnik to wykorzystał. Od trzeciej partii zaczęliśmy lepiej prezentować się w elemencie zagrywki. Odrzuciliśmy rywali od siatki, dzięki czemu łatwiej grało się nam w obronie - podkreślił Łukasz Chajec.

I dodał na koniec - Chcę jednak podkreślić, że zespół z Częstochowy w środę zagrał naprawdę dobre spotkanie. Dobrze zagrywał, bronił i wykorzystał to w kontrataku. Z kolei nasza kontra wyglądała bardzo słabo.

Olimpia Sulęcin musi szybko zapomnieć o tej porażce. Już w najbliższą sobotę 8 stycznia na wyjeździe zagra z Polskim Cukrem Avią Świdnik.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy