Autor:Katarzyna Porębska, fot. ZAKSA Strzelce Opolskie
  05.01.2022 godz. 17:55

Środa z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: ZAKSA Strzelce Opolskie - Polski Cukier Avia Świdnik 3:2


ZAKSA Strzelce Opolskie pokonała Polski Cukier Avia Świdnik 3:2 (17:25, 25:21, 20:25, 25:19, 15:11) w meczu 16. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Gospodarzom udało się zrewanżować rywalom za porażkę z pierwszej części sezonu. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się bowiem wygraną świdniczan 3:2. MVP został wybrany Grzegorz Wójtowicz.

Siatkarze ZAKSY w pierwszej części sezonu wygrali tylko cztery mecze. Liczą, że runda rewanżowa będzie znacznie lepsza. Świdniczanie mogą być natomiast zadowoleni ze swojej dotychczasowej dyspozycji. Wygrali dziewięć z piętnastu pojedynków i uplasowali się na 15. lokacie.

- Po niedawnych niepowodzeniach wielu ludzi nas skreślało, hejtowało, a my pokazaliśmy, że ciężką pracą jesteśmy w stanie przeciwstawić się każdemu i grać fajną siatkówkę - powiedział Kamil Kosiba, przyjmujący Polskiego Cukru Avii.

Gra w tym środowym meczu układała się ze zmiennym szczęściem dla obu ekip. Co prawda, premierową odsłonę meczu dość pewnie na swoją stronę rozstrzygnęli goście 25:17. W ataku nie do zatrzymania był Mateusz Rećko.

ZAKSA jednak wyciagnęła wnioski i w kolejnej partii to ona w najważniejszych momentach zachowała chłodną głowę zwyciężając do 21. Za przyjęcie oraz wysoką skuteczność w ataku należało pochwalić Grzegorza Wójtowicza.

W kolejnych dwóch setach szala przechylała się to na stronę podopiecznych Witolda Chwastynika 25:20, a następnie Rolanda Dembończyka 25:19. Zwycięzcę tego pojedynku wyłonił tie-break. W nim dużo skuteczniejsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 15:11 i w całym meczu 3:2. Spotkanie asem serwisowym zakończył Krzysztof Zapłacki.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101834.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101834.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy