Autor:Katarzyna Porębska, fot. ZAKSA Strzelce Opolskie
  15.12.2021 godz. 09:26

Maciej Wóz: nasza gra jeszcze faluje


- Początek sezonu był dla nas trudny. Przegrywaliśmy mecz za meczem. Ostatnio udało się nam pokonać złą passę i nasza gra wygląda coraz lepiej. Liga jest długa. Od stycznia zaczynamy drugą rundę, która będzie dla nas bardzo ważna, jeśli chodzi o nasze cele w tym sezonie TAURON 1. Ligi Mężczyzn - powiedział Maciej Wóz, środkowy ZAKSY Strzelce Opolskie w specjalnej rozmowie z naszym portalem.

TAURON 1.LIGA.PL: Za wami mecz z BKS Visłą Proline Bydgoszcz. Rywale dość wysoko zawiesili wam poprzeczkę.

MACIEJ WÓZ: Nastawialiśmy się na trudny mecz. BKS Visła Proline jest silnym zespołem i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Próbowaliśmy walczyć, momentami nasza gra wygląda dobrze, lecz niestety przeciwnik okazał się za mocny.

Chyba możecie żałować, że końcówek nie udało się wam rozstrzygnąć na swoją stronę?
MACIEJ WÓZ: Na pewno żałujemy. Robiliśmy co w naszej mocy. Zabrakło nam trochę doświadczenia i chłodnej głowy. Gdybyśmy mieli trochę szczęścia w końcówce trzeciego seta, to myślę, że bylibyśmy w stanie odwrócić losy tego spotkania.

Czy na ten moment można mówić, że nie do końca udało się wam ustabilizować formę?
MACIEJ WÓZ: Liga jest bardzo wyrównana, co pokazały wcześniejsze mecze. Udało się nam wygrać z aktualnym liderem rozgrywek, co pokazuje, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym w tej lidze. Niestety nasza gra jeszcze faluje, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. 

Do zakończenia pierwszej części rundy zasadniczej pozostała jedna kolejka. Aktualnie zajmujecie 14. lokatę. Chyba nie tak wyobrażaliście sobie początek sezonu 2021/22?
MACIEJ WÓZ: Przed sezonem wyobrażaliśmy sobie to inaczej, lecz nie wszystko poszło po naszej myśli. Początek sezonu był dla nas trudny. Przegrywaliśmy mecz za meczem. Ostatnio udało się nam pokonać złą passę i nasza gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Liga jest długa. Od stycznia zaczynamy drugą rundę, która będzie dla nas bardzo ważna, jeśli chodzi o nasze cele w tym sezonie.

Już w najbliższy czwartek czeka was mecz z Gwardią Wrocław. Zapowiada się interesujące spotkanie.
MACIEJ WÓZ: Do meczu z Wrocławiem podchodzimy z chłodną głową. Wiemy, że nie będzie to łatwe spotkanie. Przeciwnik jest bardzo wymagający, aspirujący o grę w PlusLidze. Damy z siebie wszystko, aby ten rok zakończyć zwycięstwem w TAURON 1. Lidze. 

Na koniec roku czeka was jeszcze spotkanie w ramach Pucharu Polski. We własnej hali podejmiecie GKS Katowice. To będzie prawdziwa gratka dla kibiców, a dla was okazja do zdobycia cennego doświadczenia?
MACIEJ WÓZ: Starcie z GKS-em Katowice może być dla nas sprawdzianem, na jakim jesteśmy poziomie sportowym. Na pewno będziemy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony w tym spotkaniu. Granie przeciwko zawodnikom z PlusLigi będzie z całą pewnością fajnym doświadczeniem. 

Na co stać ZAKSĘ Strzelce Opolskie w rundzie rewanżowej?
MACIEJ WÓZ: W rundzie rewanżowej chcemy zaprezentować się dużej lepiej, niż w pierwszej. Każdy punkt będzie dla nas cenny i zrobimy wszystko, aby zakończyć sezon na najwyższym miejscu w tabeli.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...