Autor:KP/Chemeko-System Gwardia Wrocław, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  10.12.2021 godz. 09:00

Krakowska przeprawa Gwardii


Po domowej porażce z Lechią Tomaszów Mazowiecki, siatkarze Chemeko-System Gwardii Wrocław chcą wrócić na zwycięską ścieżkę. Szansą na udowodnienie, że mecz z zespołem Bartłomieja Rebzdy był jedynie wypadkiem przy pracy, będzie sobotnia potyczka z AZS AGH Kraków w ramach 13. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

W sobotę 11 grudnia, o 15:30 zawodnicy Rainera Vassiljeva zmierzą się z jedenastą drużyną obecnego sezonu TAURON 1. Ligi. Krakowianie, którzy zgromadzili do tej pory 17 punktów, ostatnio radzili sobie ze zmiennym szczęściem.

Faktem jest jednak to, że w trzech z ostatnich czterech spotkań zawodnicy ze stolicy Małopolski notowali wynik 3:2. 13 listopada – u siebie – 3:2 wygrali z MKS-em Będzin. 24 listopada w takim samym stosunku pokonali w Tomaszowie Lechię, zaś trzy dni później – także 3:2 – tym razem u siebie – wygrali z SMS PZPS Spała.

2 grudnia, w ostatniej kolejce gier znów zagrali pięciosetowy bój – tym razem przegrali. Na wyjeździe musieli uznać wyższość BKS Visły Proline Bydgoszcz. Gwardziści chcą wyciągnąć wnioski z niedzielnej porażki z Lechią Tomaszów Mazowiecki, o czym mówi Adrian Mihułka – libero wrocławian. – Koncentrujemy się już na meczu w Krakowie. Musimy zagrać lepiej, niż z Lechią. Chcemy wygrać i w dobrych nastrojach wrócić do Wrocławia.

Atakujący Mateusz Frąc podkreśla, że zespół ma przed sobą w tym roku dwa mecze i z obu chce wyjść zwycięsko. – Chcemy wygrać w Krakowie oraz u siebie ze Strzelcami Opolskimi i udanie zakończyć rok.

Wrocławianie w ligowej tabeli zajmują 6. miejsce, a do liderującego BBTS-u Bielsko-Biała tracą 5 punktów. Mecz z AZS AGH Kraków odbędzie się w sobotę, 11 grudnia, o godzinie 15:30.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy