Autor:KP/BKS Visła Proline Bydgoszcz, fot. BKS Visła Proline Bydgoszcz
  02.12.2021 godz. 09:04

Cel BKS Visły Proline? Wrócić na zwycięskie tory


Zaledwie kilka dni po przegranym spotkaniu w Tomaszowie Mazowieckim, bydgoszczanie podejmą walkę z kolejnym przeciwnikiem. Tym razem będzie to ekipa z Krakowa. W czwartek BKS Visła Proline i AZS AGH zainaugurują 12. kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

Tomaszowianie zwycięstwem 3:2 w ostatnim spotkaniu przerwali serię wygranych bydgoszczan. Podopiecznym Marcina Ogonowskiego, mimo przegranej w dwóch pierwszych odsłonach udało się doprowadzić do tie-breaka, jednak więcej zimnej krwi w decydującej fazie spotkania zachowała drużyna przeciwna i to ona ostatecznie zapisała mecz na swoje konto. Bydgoszczanie mogą być zadowoleni ze swojej zagrywki, którą sześciokrotnie ustrzelili tomaszowian. Niestety, w pozostałych elementach zaprezentowaliśmy się gorzej.

Najbliższy rywal bydgoszczan, AZS AGH Kraków również ma za sobą pięciosetowy pojedynek z tym, że oni rozegrali go na swoją korzyść. Bardzo dobrze pokazali się w bloku zdobywając 10 punktów w tym elemencie przy zaledwie 4 przeciwnika.

Obecnie Visła Bydgoszcz zajmuje 2. pozycję w tabeli z kompletem 24 „oczek” i zaledwie 2 punkty dzielą ją od BBTS Bielska-Białej, która jest na pozycji pierwszej. AZS AGH Kraków znajduje się na miejscu 11.

Warto wspomnieć, że w zeszłym sezonie bydgoszczanie zagrali się z drużyną z Krakowa dwukrotnie i z obu spotkań wyszliśmy zwycięsko zapisując na swoim koncie wygrane 3:0 i 3:1.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...